Tesla partí vo výrobe elektrických áut medzi svetovú špičku, čo dokazujú mnohé pozitívne skúsenosti jej zákazníkov. Jedným z najspokojnejších je aj taxikár z Fínska. Ten po najazdení 400 000 km na Model S ostal prekvapený, keď zistil, že kapacita batérií klesla počas prevádzky len o 7 %. 

Návštevy autoservisov sú mnohokrát častejšie, akoby sme si priali. Moderné automobily obsahujú množstvo rôznych súčastí, ktoré sa s obľubou rýchlo kazia. Počas životnosti bežného auta so spaľovacím motorom doň majiteľ investuje tisíce eur len za bežné opravy a údržbu, ktoré sú pre jeho fungovanie nevyhnutné. Tesla to však pri návrhu Modelu S vzala z iného konca a stavila na minimalizmus. Čím menej súčiastok, tým menej starostí a jednoduchosť v spojení so softvérovým ovládaním môžu v budúcnosti majiteľovi ušetriť za opravy nemalý peniaz.

Skutočne kvalitné batérie

V podobnej a veľmi prekvapivej situácii sa ocitol aj taxikár z Fínska. Ten si ešte v roku 2014 kúpil Model S vo verzii s 85 kW motorom. Svojimi kvalitami ho však po rokoch jazdenia Tesla príjemne prekvapila, keď s ňou najazdil 400 000 km. Po dosiahnutí tejto úctyhodnej hranice už ale bolo potrebné vymeniť opotrebovaný motor a postarať sa o batérie. Všetko sa, samozrejme, dialo v rámci záruky.

Nenechaj si ujsť
Hrdý majiteľ Tesly ukázal Model S svojmu 97-ročnému dedkovi. Ten bol unesený z futuristického vozidla a jeho reakciu musíš vidieť

Batérie však aj po ohromnom množstve najazdených kilometrov dosahovali 93 % svojej pôvodnej kapacity. Degradácia bola po náročnom používaní minimálna, čo len dokazuje ich kvalitné prevedenie a spoľahlivé služby, ktoré Tesla v servisoch ponúka. Čoskoro má pribudnúť ďalších 100 nových servisných centier Tesly, pričom tá do svojej ponuky pridá aj 350 servisných dodávok a príjme až 1400 zamestnancov. Týmto krokom sa počet servisov pre tieto elektromobily zvýši na 250, no toto číslo bude postupne rásť ďalej.

Svojimi kvalitnými elektromobilmi necháva spoločnosť Elona Muska konkurenciu ďaleko za sebou a zákazníkom poskytuje nielen prvotriedne produkty, ale tiež služby. Skvelé skúsenosti v minulom roku s Modelom S získal aj šofér služby Teslaloop. Ten na ňom odjazdil viac ako 320 000 km, no pôvodná kapacita batérií klesla len o 6 %. Tesla pri výrobe svojich elektromobilov odvádza fantastickú prácu. Aby zákazníkom už pri kúpe dokázala ich kvality, poskytuje im záruku na 8 rokov alebo na neobmedzený počet kilometrov s limitovanou zárukou na riadiacu výbavu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom