Teraz čítate
Taxikár vo Fínsku najazdil na Tesle Model S viac ako 400 000 km. Kapacita batérií je stále fantastická

Tesla partí vo výrobe elektrických áut medzi svetovú špičku, čo dokazujú mnohé pozitívne skúsenosti jej zákazníkov. Jedným z najspokojnejších je aj taxikár z Fínska. Ten po najazdení 400 000 km na Model S ostal prekvapený, keď zistil, že kapacita batérií klesla počas prevádzky len o 7 %. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Návštevy autoservisov sú mnohokrát častejšie, akoby sme si priali. Moderné automobily obsahujú množstvo rôznych súčastí, ktoré sa s obľubou rýchlo kazia. Počas životnosti bežného auta so spaľovacím motorom doň majiteľ investuje tisíce eur len za bežné opravy a údržbu, ktoré sú pre jeho fungovanie nevyhnutné. Tesla to však pri návrhu Modelu S vzala z iného konca a stavila na minimalizmus. Čím menej súčiastok, tým menej starostí a jednoduchosť v spojení so softvérovým ovládaním môžu v budúcnosti majiteľovi ušetriť za opravy nemalý peniaz.

Skutočne kvalitné batérie

V podobnej a veľmi prekvapivej situácii sa ocitol aj taxikár z Fínska. Ten si ešte v roku 2014 kúpil Model S vo verzii s 85 kW motorom. Svojimi kvalitami ho však po rokoch jazdenia Tesla príjemne prekvapila, keď s ňou najazdil 400 000 km. Po dosiahnutí tejto úctyhodnej hranice už ale bolo potrebné vymeniť opotrebovaný motor a postarať sa o batérie. Všetko sa, samozrejme, dialo v rámci záruky.

zdroj fotografie: TeslaRati

Nenechaj si ujsť
Hrdý majiteľ Tesly ukázal Model S svojmu 97-ročnému dedkovi. Ten bol unesený z futuristického vozidla a jeho reakciu musíš vidieť

Batérie však aj po ohromnom množstve najazdených kilometrov dosahovali 93 % svojej pôvodnej kapacity. Degradácia bola po náročnom používaní minimálna, čo len dokazuje ich kvalitné prevedenie a spoľahlivé služby, ktoré Tesla v servisoch ponúka. Čoskoro má pribudnúť ďalších 100 nových servisných centier Tesly, pričom tá do svojej ponuky pridá aj 350 servisných dodávok a príjme až 1400 zamestnancov. Týmto krokom sa počet servisov pre tieto elektromobily zvýši na 250, no toto číslo bude postupne rásť ďalej.

zdroj fotografie: Tesla

Svojimi kvalitnými elektromobilmi necháva spoločnosť Elona Muska konkurenciu ďaleko za sebou a zákazníkom poskytuje nielen prvotriedne produkty, ale tiež služby. Skvelé skúsenosti v minulom roku s Modelom S získal aj šofér služby Teslaloop. Ten na ňom odjazdil viac ako 320 000 km, no pôvodná kapacita batérií klesla len o 6 %. Tesla pri výrobe svojich elektromobilov odvádza fantastickú prácu. Aby zákazníkom už pri kúpe dokázala ich kvality, poskytuje im záruku na 8 rokov alebo na neobmedzený počet kilometrov s limitovanou zárukou na riadiacu výbavu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
63%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: matus@fontech.sk