Veľmi známy herec Robert Downey Jr. stvárňujúci postavu Iron Mana vo filmoch z prostredia Marvel sa zúčastnil na technologickej konferencii v Las Vegas, kde prezradil svoj „plán na záchranu sveta“.

Technologická konferencia s názvom MARS, ktorú organizuje CEO spoločnosti Amazon, Jeff Bezos, sa predovšetkým zaoberá robotikou, umelou inteligenciou a nanotechnológiami. V Las Vegas preto tento rok nesmel chýbať ani Iron Man, ktorý bol superhrdinom len vďaka svojim vyspelým technológiám. Robertovi Downeymu patrilo na konferencii hlavné slovo a prezradil nám, čo plánuje v najbližších rokoch robiť, informuje portál Futurism.

Robert na spomínanej konferencii oznámil novú spoločnosť s názvom Footprint Coalition, pomocou ktorej chce herec vyčistiť planétu od uhlíkových stôp. Počas konferencie povedal, že v posledných mesiacoch sa stretával s veľmi inteligentnými a technologicky nadanými ľuďmi a spolu prišli na to, ako by mohli pomocou robotov a umelej inteligencie našu planétu nie len čiastočne, ale aj úplne vyčistiť.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot / Youtube / BruceKenobi

Ako informuje portál Higsnobiety, tak ľudia v hľadisku boli z tohto jeho nápadu trocha skeptickí, pretože herec nespomenul žiadne detaily ohľadom toho, ako chce počas tohoto projektu postupovať. Nedôveru však mohol spôsobiť aj tým, že počas svojho prejavu neustále vtipkoval.

Prisľúbil však, že projekt Footprint Coalition bude spustený najneskôr do Apríla 2020. Do 11 rokov od spustenia očakáva úplne vyčistenie planéty a počas tejto doby sa bude projektu naplno venovať. Veď ako na záver povedal, musí niečo robiť, keďže je teraz nezamestnaný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom