Od premiéry tohtoročných iPhonov nás delí ešte zopár mesiacov, no špekulácie a dizajnové návrhy kolujú internetom už nejaký ten čas. Vďaka doterajším informáciám si môžeme utvoriť predstavu ako by asi mohli pripravované smartfóny od Apple v septembri vyzerať a čo všetko môžu priniesť. iPhony už tento rok nechcú v niektorých smeroch zaostávať a výrobca im tak môže priniesť všetky fičúry, ktoré sme videli aj v konkurenčných Androidoch.

Apple každoročne odhaľuje svoje nové smartfóny začiatkom jesene a plány s najväčšou pravdepodobnosťou nezmení ani tento rok. V septembri tak uvidíme nových nástupcov minuloročných iPhonov, ktorí sa majú niesť v znamení väčších vylepšení, aby poskytli používateľom ešte lepšie možnosti.

„This is the best iPhone we ever made“

Apple obyčajne neupravuje dizajnovú stránku svojich smartfónov zásadnými úpravami a vizuál nadchádzajúcej generácie tak môže pripomínať predošlé modely z minulého roka. Pravdaže, niekoľko zásahov do dizajnu predsa len bude musieť urobiť, no základ sa zrejme nezmení a znova sa tak stretneme s bezrámikovým displejom s výrezom. Ten však môže byť menej nápadný a konštrukcia môže byť tenšia až o 0,5 mm. Podľa odhadov sa aj teraz dočkáme troch modelov, z čoho dva budú vybavené OLED panelom a tretí ponesie LCD displej, informoval 9to5Mac.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

Zadnú stenu by mal podľa špekulácií Apple upraviť kvôli novému „triple“ fotoaparátu. Aj iPhony sa tak dočkajú tretieho hlavného objektívu, ktorý prinesie ešte lepšie výsledky pri fotografovaní a nahrávaní videa. Analytik Ming-Chi Kuo odhaduje, že iPhony s OLED displejom dostanú tretí ultraširoký 12 MPx fotoaparát so senzorom od Sony. Nástupca iPhonu XR by mal potom priniesť duálny fotoaparát ako z dnešných iPhonov. Rozloženie objektívov ale zatiaľ nie je známe, no internet už videl niekoľko podarených návrhov.

Zobraziť celú galériu (3)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Predaje smartfónov sú ohrozené a klesajú. Najhoršie zo všetkých skončil Apple

Zmeny však nastanú aj v prípade predného fotoaparátu. Predné kamery sú súčasťou TrueDepth technológie a podľa posledných správ môže aktuálny 7 MPx objektív so systémom 4 šošoviek nahradiť 12 MPx objektív s 5 šošovkami. To všetko má byť ešte ukryté v špeciálnom čiernom prekrytí, vďaka čomu budú fotoaparáty menej viditeľné, informuje MacWorld. Zadné sklo ale môže byť aj miestom, kde budú môcť používatelia bezdrôtovo nabíjať svoje nové AirPody, keďže Apple plánuje využiť reverzné nabíjanie po vzore Samsungu a Huawei.

Ešte výkonnejší procesor

Niekoľko mesiacov pred oficiálnym debutom už má údajne jeden z dodávateľov Apple testovať aj nové procesory A13, informoval Bloomberg. iPhony sú jednými z mála smartfónov, pre ktoré sú vyvíjané vlastné procesory. Aj tento rok si mohol dať gigant z Cupertina záležať, aby tak ešte viac vylepšil výpočtovú silu tohto kremíka a opäť postavil svoje modely na prvé priečky benchmarkových testov. O 7 nm procesore A13 od Taiwan Semiconductor Manufacturing Company zatiaľ toho veľa nevieme, no rozhodne pôjde o jeden z najvýkonnejších čipov na trhu.

Zobraziť celú galériu (3)
Concept Creator/YouTube

Práve tento komponent bude srdcom výbavy budúcich iPhonov, ktoré však prinesú aj rad ďalších nových zmien. Momentálne od Apple nikto nečaká, že do novej generácie smartfónov prinesie aj 5G modem. Stať sa tak môže až v budúcom roku. Znova si tak budeme musieť vystačiť s klasickým 4G modemom, ktorý už ale miesto Intelu môže znova po uzatvorení mieru dodávať Qualcomm. K tomu sa pridá ešte výkonnejší grafický akcelerátor. Čerešničkou na torte bude aj využitie umelej inteligencie, ktorá môže byť ešte lepšia ako kedykoľvek predtým.

Príde rad aj na rýchle nabíjanie v balení?

Dlho očakávanou zmenou však môže konečne prejsť aj balenie iPhonov. Mac Otakara, ktorý údajne čerpá informácie od čínskych dodávateľov, prezradil, že klasický pomalý nabíjací adaptér nahradí 18 W verzia, ku ktorej bude priložený aj USB-C kábel.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

iPhony si ale stále môžu udržať Lightning konektor a USB-C konektor bude využitý na pripojenie k nabíjačke, informoval MacWorld. Žeby nás čakalo rýchle nabíjanie iPhonov už priamo v balení? Odpoveď na túto a mnoho ďalších otázok o nových Apple smartfónoch dostaneme až v septembri. Dovtedy sa môže objaviť ešte mnoho ďalších špekulácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú