Tento rok nám Apple na predstavení ponúkol nie dva, ale hneď tri nové iPhony, ktoré mali ohúriť fanúšikov. Najvýznamnejší z trojice, iPhone X, sa už predáva v plnom prúde, no čo nám spoločnosť plánuje ukázať budúci rok? Prvé predpovede z Číny hovoria o ďalšej trojici iPhonov, ktorým Apple zrejme pridelí dizajnový jazyk tohtoročnej „desiatky“.

Aj keď od premiéry nových iPhonov ubehlo len 8 týždňov, špekulácií o budúcoročných modeloch nikdy nie je dosť. Doposiaľ sa všetko točilo len okolo aktuálnych vlajkových lodí Applu. Známy analytik spoločnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, vyslovil svoje očakávanie, ktoré by mohol gigant z Cupertina v septembri 2018 naplniť.

Trojica iPhonov s rozdielnymi obrazovkami

Podľa jeho tvrdení v druhej polovici budúceho roka opäť uzrieme tri nové iPhony, z ktorých dva do výbavy dostanú OLED panel. Tretí by však mal na prednej stene niesť overený LCD displej. Hlavný rozdiel medzi týmito novinkami zrejme bude tkvieť vo veľkosti uhlopriečky. Najväčší model môže dostať zobrazovací OLED panel s veľkosťou až 6,5″, zatiaľ čo jeho druhý súrodenec dostane rovnaký displej, no s uhlopriečkou 6,1″. Posledný z trojice má niesť už spomínaný LCD panel s veľkosťou 5,8″. Ako vo výročnom iPhone X, tak aj v budúcoročných modeloch Apple využije bezrámikový dizajn, ktorý zmenší rámiky obrazovky na minimum.

Nenechaj si ujsť
Tim Cook opäť zaujal: Ak si môžeš dovoliť každý deň kávu, máš dostatok peňazí aj na iPhone X

Z predpokladov Ming-Chi Kua padli aj prvé vety o cene, ktorú však odhadol len pre najmenší model s 5,8″ LCD displejom. Zákazníci v USA by zaň mohli v budúcom roku zaplatiť približne 649 až 749 dolárov. Netreba zabúdať, že ide len o hrubý predpoklad, a tak sa výsledná suma môže dostať aj na vyššiu čiastku.

iphone x
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Marques Brownlee / YouTube

Apple sa tak touto trojicou modelov môže zamerať na najnáročnejších zákazníkov, ktorí vyžadujú špičkovú výbavu, OLED displej nevynímajúc. iPhone s 5,8″ LCD obrazovkou zasa môže byť dostatočným pre menej náročných spotrebiteľov, ktorí zároveň neplánujú pri kúpe smartfónu zaplatiť 4-cifernú sumu.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | iPhone 8 Plus vyzerá zastaralo, no jeho výkon a fotoaparát sú dychberúce

Predstavenie nových iPhonov by malo tradične prebehnúť aj v roku 2018 v rovnakom časovom období ako tomu bolo doposiaľ. Dovtedy však ostáva dostatok času a priestoru pre ďalšie špekulácie, ktoré sa budú vynárať postupom času. Aké iPhony by si prijal ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom