Podľa najnovšieho vyjadrenia predstaviteľa spoločnosti Apple, iPhone X vraj nie je až tak drahý ako sa niektorým môže zdať. Použil preto zaujímavé prirovnanie.

Odhliadnuc od rôznych prémiových pozlátených verzií, iPhone X je suverénne najdrahší iPhone v histórii. Cenou 999 dolárov (v Amerike) a 1199 € (na Slovensku) je jednoznačne určený len pre tých majetnejších zákazníkov a bežná výplata u nás naň ani zďaleka nestačí.

Tim Cook to vidí inak

CEO Applu, Tim Cook, má ale na cenu iPhonu X odlišný pohľad. Podľa neho si totiž môže smartfón dovoliť každý, kto si môže dovoliť obyčajnú kávu. A z jednej časti aj má pravdu. Pokiaľ si totiž zákazník z USA kúpi iPhone X cez program Apple Upgrade (nový iPhone každý rok), vyjde ho na 56 dolárov mesačne. To vychádza na menej ako dva doláre na deň, čo je už bežná cena kávy aj na Slovensku.

Nenechaj si ujsť
Konečne vieme, či Face ID dokáže rozoznať jednovaječné dvojčatá. Podarilo sa Apple docieliť maximálnu bezpečnosť?

Túto informácie Tim Cook uviedol v rámci zhrnutia finančných výsledkov za štvrtý fiškálny štvrťrok 2017. Má to ale jeden veľký háčik, ktorý Tim nespomenul. Je ním fakt, že pre zapojenie sa do programu Apple Upgrade už nejaký iPhone musíš vlastniť. Pri poplatkoch vo výške kávy to teda ani zďaleka nekončí.

Apple očakáva štedré zisky

Tim ďalej uviedol, že v najbližších troch mesiacoch očakáva zisk vo výške okolo 87 miliárd dolárov. Zodpovedných zaň bude niekoľko úspešných zariadení, ako napríklad iPhone 8 / 8 Plus, hodinky Apple Watch, slúchadlá AirPods či Apple TV 4K. Avšak z tejto čiastky až okolo 30 miliárd dolárov má priniesť predaj prémiového iPhonu X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom