Podľa najnovšieho vyjadrenia predstaviteľa spoločnosti Apple, iPhone X vraj nie je až tak drahý ako sa niektorým môže zdať. Použil preto zaujímavé prirovnanie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Odhliadnuc od rôznych prémiových pozlátených verzií, iPhone X je suverénne najdrahší iPhone v histórii. Cenou 999 dolárov (v Amerike) a 1199 € (na Slovensku) je jednoznačne určený len pre tých majetnejších zákazníkov a bežná výplata u nás naň ani zďaleka nestačí.

Tim Cook to vidí inak

CEO Applu, Tim Cook, má ale na cenu iPhonu X odlišný pohľad. Podľa neho si totiž môže smartfón dovoliť každý, kto si môže dovoliť obyčajnú kávu. A z jednej časti aj má pravdu. Pokiaľ si totiž zákazník z USA kúpi iPhone X cez program Apple Upgrade (nový iPhone každý rok), vyjde ho na 56 dolárov mesačne. To vychádza na menej ako dva doláre na deň, čo je už bežná cena kávy aj na Slovensku.

tim cook

Nenechaj si ujsť
Konečne vieme, či Face ID dokáže rozoznať jednovaječné dvojčatá. Podarilo sa Apple docieliť maximálnu bezpečnosť?

Túto informácie Tim Cook uviedol v rámci zhrnutia finančných výsledkov za štvrtý fiškálny štvrťrok 2017. Má to ale jeden veľký háčik, ktorý Tim nespomenul. Je ním fakt, že pre zapojenie sa do programu Apple Upgrade už nejaký iPhone musíš vlastniť. Pri poplatkoch vo výške kávy to teda ani zďaleka nekončí.

Apple očakáva štedré zisky

Tim ďalej uviedol, že v najbližších troch mesiacoch očakáva zisk vo výške okolo 87 miliárd dolárov. Zodpovedných zaň bude niekoľko úspešných zariadení, ako napríklad iPhone 8 / 8 Plus, hodinky Apple Watch, slúchadlá AirPods či Apple TV 4K. Avšak z tejto čiastky až okolo 30 miliárd dolárov má priniesť predaj prémiového iPhonu X.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
11%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
56%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.