Nie je prekvapením, že po predstavení iPhonu 8, iPhonu 8 Plus a iPhonu X sa na ich vysokej popularite snažia profitovať aj čínski výrobcovia. Tí si už teraz chystajú rôzne príslušenstvo, ktoré však môže byť v niektorých prípadoch úplne zbytočné. 

Najnovšie sa na známej stránke Taobao od viacerých predajcov začal objavovať nový doplnok, ktorý má byť určený pre používateľov iPhonu X.

Ochrana pred FaceID

Ako už možno vieš, výročný iPhone X ponúka na odomykanie technológiu rozpoznania tváre FaceID, ktorá nahradila bežne používané odtlačky prstov. Apple túto funkciu poriadne premyslel a mala by byť spoľahlivá a hlavne veľmi bezpečná. Číňania americkému gigantovi ale zrejme nedôverujú a začali predávať naozaj bizarný produkt — masku na tvár. Jej cieľom je zamedziť odomknutiu smartfónu v prípadoch, kedy by si napríklad spal a niekto by sa o to pokúsil.

Nenechaj si ujsť
Robí si z nás Apple srandu? Pre rýchle nabíjanie nových iPhonov budeme potrebovať špeciálne príslušenstvo za desiatky eur

Zbytočné a nepraktické

Tí, ktorí si špecifikácie iPhonu X dôkladne naštudovali, by mali vedieť o jednom dôležitom fakte. FaceID je totiž navrhnuté tak, aby nefungovalo, keď má používateľ zatvorené oči. Masky sú teda nielen nepraktické, ale aj úplne zbytočné. Číňania ich ale napriek tomu predávajú a ceny sa pohybujú od 5 € do 13 €. Vybrať si môžeš počet otvorov alebo aj farbu masky. Nechýbajú ani tradičné masky na spanie, s ktorými si môžeš zdriemnuť, ale zároveň ťa „ochránia“ pred nechceným odomknutím zariadenia.

Kúpiť ochrannú masku na Aliexpresse

Tieto masky sú len dobre zvládnutým marketingom zo strany predajcov. Pokiaľ ale máš o svoje súkromie veľké obavy, radšej rozpoznanie tváre vôbec nepoužívaj. S čím nás môžu ešte Číňania prekvapiť?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom