Nie je prekvapením, že po predstavení iPhonu 8, iPhonu 8 Plus a iPhonu X sa na ich vysokej popularite snažia profitovať aj čínski výrobcovia. Tí si už teraz chystajú rôzne príslušenstvo, ktoré však môže byť v niektorých prípadoch úplne zbytočné. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najnovšie sa na známej stránke Taobao od viacerých predajcov začal objavovať nový doplnok, ktorý má byť určený pre používateľov iPhonu X.

Ochrana pred FaceID

Ako už možno vieš, výročný iPhone X ponúka na odomykanie technológiu rozpoznania tváre FaceID, ktorá nahradila bežne používané odtlačky prstov. Apple túto funkciu poriadne premyslel a mala by byť spoľahlivá a hlavne veľmi bezpečná. Číňania americkému gigantovi ale zrejme nedôverujú a začali predávať naozaj bizarný produkt — masku na tvár. Jej cieľom je zamedziť odomknutiu smartfónu v prípadoch, kedy by si napríklad spal a niekto by sa o to pokúsil.

Nenechaj si ujsť
Robí si z nás Apple srandu? Pre rýchle nabíjanie nových iPhonov budeme potrebovať špeciálne príslušenstvo za desiatky eur

Zbytočné a nepraktické

Tí, ktorí si špecifikácie iPhonu X dôkladne naštudovali, by mali vedieť o jednom dôležitom fakte. FaceID je totiž navrhnuté tak, aby nefungovalo, keď má používateľ zatvorené oči. Masky sú teda nielen nepraktické, ale aj úplne zbytočné. Číňania ich ale napriek tomu predávajú a ceny sa pohybujú od 5 € do 13 €. Vybrať si môžeš počet otvorov alebo aj farbu masky. Nechýbajú ani tradičné masky na spanie, s ktorými si môžeš zdriemnuť, ale zároveň ťa „ochránia“ pred nechceným odomknutím zariadenia.

Kúpiť ochrannú masku na Aliexpresse

Tieto masky sú len dobre zvládnutým marketingom zo strany predajcov. Pokiaľ ale máš o svoje súkromie veľké obavy, radšej rozpoznanie tváre vôbec nepoužívaj. S čím nás môžu ešte Číňania prekvapiť?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.