Rýchlostné testy neustále hostia tie najlepšie kúsky zo sveta smartfónov, ktoré v nich odhaľujú svoje reálne schopnosti. V poslednom testovaní si sily zmeral iPhone X proti kúsku od spoločnosti Razer a doterajšiemu kráľovi speedtestov.

V každom rýchlostnom teste sme svedkami zaujímavých súbojov, ktoré proti sebe zvádzajú tie najlepšie smartfóny sveta, aby si porovnali schopnosti v reálnych podmienkach. Inak tomu nebolo ani teraz a zoči voči sa proti sebe ocitli Razer Phone, iPhone X a OnePlus 5T. Pod kapotou každého z nich drieme výkonný hardvér, ktorý patrí k svetovej špičke. Kombinácia Snapdragonu 835 v spolupráci s 8 GB operačnou pamäťou RAM dokáže skutočne šialené veci. A11 Bionic zas láme rekordy v benchmarkových testoch a číslami doslova odzbrojil konkurenciu.

Benchmarkové čísla idú v rýchlostnom teste bokom

Jednoducho sa v rýchlostnom teste opäť raz ocitli kúsky s tými najlepšími špecifikáciami. Papierové parametre ale nie sú všetko a mnoho závisí od reálnych schopností, ktoré táto trojica preukázala v tomto rýchlostnom teste. Ten začal ako obvykle, teda vyčistením pamäte RAM a spustením časomiery, po ktorej bolo otváraných niekoľko jednoduchých, ale aj náročnejších aplikácií. Ako sa dalo očakávať, do vedenia s ihneď dostal posledný zabijak vlajkových lodí, ktorý bol nasledovaný novinkou z Cupertina.

Nenechaj si ujsť
Hovoria, že je to najrýchlejší smartfón na svete. Teraz vyzval na súboj iPhone X

Tá si však pri kompilácii videa uchmatla prvenstvo, s ktorým víťazne ukončila prvé kolo testu. Zásadný prelom nastal pri opätovnom otváraní všetkých aplikácií, kde malo jednoznačne navrch OnePlus 5T spolu s Razer Phone. Kapacita RAM pamäte u iPhonu X totiž nedosahuje ani len polovicu veľkosti ako u jeho protivníkov, a tak sa mnoho aplikácií muselo znova načítavať. Výročná novinka od Apple totiž nedokázala v tomto smere poraziť svojich súperov, ktorým sa rýchlostný test podarilo ukončiť v skutočne skvelom čase a s poriadnym náskokom. Celý priebeh testovania si však môžeš pozrieť aj na priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP