Rýchlostné testy neustále hostia tie najlepšie kúsky zo sveta smartfónov, ktoré v nich odhaľujú svoje reálne schopnosti. V poslednom testovaní si sily zmeral iPhone X proti kúsku od spoločnosti Razer a doterajšiemu kráľovi speedtestov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V každom rýchlostnom teste sme svedkami zaujímavých súbojov, ktoré proti sebe zvádzajú tie najlepšie smartfóny sveta, aby si porovnali schopnosti v reálnych podmienkach. Inak tomu nebolo ani teraz a zoči voči sa proti sebe ocitli Razer Phone, iPhone X a OnePlus 5T. Pod kapotou každého z nich drieme výkonný hardvér, ktorý patrí k svetovej špičke. Kombinácia Snapdragonu 835 v spolupráci s 8 GB operačnou pamäťou RAM dokáže skutočne šialené veci. A11 Bionic zas láme rekordy v benchmarkových testoch a číslami doslova odzbrojil konkurenciu.

Benchmarkové čísla idú v rýchlostnom teste bokom

Jednoducho sa v rýchlostnom teste opäť raz ocitli kúsky s tými najlepšími špecifikáciami. Papierové parametre ale nie sú všetko a mnoho závisí od reálnych schopností, ktoré táto trojica preukázala v tomto rýchlostnom teste. Ten začal ako obvykle, teda vyčistením pamäte RAM a spustením časomiery, po ktorej bolo otváraných niekoľko jednoduchých, ale aj náročnejších aplikácií. Ako sa dalo očakávať, do vedenia s ihneď dostal posledný zabijak vlajkových lodí, ktorý bol nasledovaný novinkou z Cupertina.

Nenechaj si ujsť
Hovoria, že je to najrýchlejší smartfón na svete. Teraz vyzval na súboj iPhone X

Tá si však pri kompilácii videa uchmatla prvenstvo, s ktorým víťazne ukončila prvé kolo testu. Zásadný prelom nastal pri opätovnom otváraní všetkých aplikácií, kde malo jednoznačne navrch OnePlus 5T spolu s Razer Phone. Kapacita RAM pamäte u iPhonu X totiž nedosahuje ani len polovicu veľkosti ako u jeho protivníkov, a tak sa mnoho aplikácií muselo znova načítavať. Výročná novinka od Apple totiž nedokázala v tomto smere poraziť svojich súperov, ktorým sa rýchlostný test podarilo ukončiť v skutočne skvelom čase a s poriadnym náskokom. Celý priebeh testovania si však môžeš pozrieť aj na priloženom videu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
  • MarekM.

    Čiže najrýchlejšie otváral aplikácie iPhone a na mutitaskingu vyhral OP5. Takze pre mna vytaz od Apple keďže na pozadí nemám otvorených milión hlúpostí ako 99% ľudí od zapnutia mobilu respektíve od kúpi mobilu az po jeho celú životnosť majú otvorené appky aj cely rok. Málokto bežný človek vie čo je multitasking. Taktiez málokoho napadne čo len raz za čas reštartovať mobil. Multitasking je pekná vec ale merať si veľkosť multitaskingom?

  • Jakub Smolka

    OnePlus 5T je proste best :D z týchto torch by bol pre mňa pri výbere smartphonu asi víťaz, i ked aj Razer Phone rozhodne vyzerá zaujímavo