Do premiéry nových smartfónov Applu ostáva ešte dostatok času, no už teraz internetom o nich kolujú rôzne špekulácie. S najväčšou pravdepodobnosťou sa v septembri dočkáme nielen cenovo dostupnejšieho iPhonu, ale aj nástupcu minuloročného výročného modelu. Spoločnosť môže začiatkom jesene predstaviť hneď niekoľko nových modelov, pričom si medzi nimi miesto nájde aj väčší iPhone X Plus, ktorý zdedí tie najdôležitejšie vlastnosti po iPhone X.

O únik informácií pred predstavením nových smartfónov nikdy nie je núdza. Tentokrát sa o pripravovaných iPhonoch pre rok 2018 dozvedáme už 3 mesiace pred ich premiérou. Nové rendery nám len nedávno naznačili, ako by mohol vyzerať dostupnejší iPhone 9. Teraz však prichádzajú ďalšie návrhy, ktoré odhaľujú možnú podobu očakávaného iPhonu X Plus.

Zväčšená kópia iPhonu X

Grafické 3D modely tohto smartfónu ukázal verejnosti leakster, na Twitteri známy ako @OnLeaks, a portál MySmartPrice. Podľa týchto renderov sa nezdá, aby sa nový iPhone X Plus od minuloročnej „desiatky“ výrazne líšil. V podstate by mohlo ísť len o zväčšený iPhone X, ktorý miesto 5,8″ displeja dostane obrazovku s uhlopriečkou až 6,5″. Takto veľký model by pritom nemal byť hrubší ako 7,7 mm, no jeho výška a šírka by sa mali natiahnuť na 157,5 mm, respektíve 77,4 mm. Rozmermi sa tak iPhone X Plus bude blížiť iPhonu 8 Plus, ktorý má však na prednej stene menší 5,5″ displej a hrubé rámiky.

Nenechaj si ujsť
iPhone SE 2 je vraj veľmi blízko. Predstavenie sa plánuje už o pár dní

O tom, že Apple môže aktuálny iPhone X iba zväčšiť, vylepšiť a pridať mu prívlastok „Plus“ svedčia všetky dizajnové prvky. Rendery tak vyobrazujú rovnaké rozloženie hardvérových tlačidiel, nabíjacieho Lightning portu, reproduktorov, ale aj nechválne známeho výrezu. Okrem zväčšenia rozmerov sa však nasledujúca vlajková loď spoločnosti dočká kvalitnejšieho zobrazovacieho OLED panela, ktorý má dostať rozlíšenie 1242 x 2688 pixelov.

Apple však bezpochyby vylepší aj výkonovú stránku tohto smartfónu, ktorému dopraje výkonnejší procesor, no nezabudne ani na zdroj energie. Akumulátor v iPhone X Plus by sa mohol zväčšiť na 3000 mAh. Spoločnosť tak tento rok môže staviť kartu na revolučný dizajn iPhonu X, ktorý spojí s výkonnejšími komponentami a väčšou konštrukciou. Výsledkom môže byť smartfón, ktorý si milovníci väčších bezrámikových obrazoviek priali už od minulého roka. Všetko sa však môže do oficiálneho predstavenia zmeniť, a tak neostáva nič iné, iba čakať na informácie priamo od Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom