iPhone SE 2 je snom mnohých fanúšikov značky Apple, ktorí stále neprišli na chuť neustálemu zväčšovaniu rozmerov ako displeja, tak aj samotného zariadenia. O jeho predstavení sa hovorí už zopár mesiacov, no všetko nasvedčuje tomu, že čakanie sa pomaly, ale isto blíži ku koncu.

Nakoľko sa blíži konferencia WWDC 2018, ktorú organizuje spoločnosť Apple, pribúdajú aj rôzne dohady a správy o tom, že sa konečne dočkáme nástupcu kompaktného iPhonu SE. Podľa najnovších informácií, sa novinka už nebude viac držať klasického dizajnu ešte z čias iPhonu 5, ale bude sa odrážať od iPhonu X.

Rovnaké rozmery no väčší displej

Aby sme boli presní, tak Apple by v tomto prípade malo skombinovať tie najlepšie veci z oboch modelov. Zatiaľ čo konštrukcia ostane zachovaná, predná strana vrátane displeja ale prejde výraznou zmenou. Displej sa viac natiahne a pribudne aj tradičný výrez, čím sa celková uhlopriečky ešte o čosi navýši. 4″ uhlopriečka je na dnešné pomery jednoducho málo a pri zachovaní pôvodných rozmerov by mohlo ísť ešte o väčšiu ‚‚pecku’’, než v prípade prvej súčasného modelu.

Túto teóriu potvrdzuje aj nasledujúci únik, na ktorom môžeš vidieť dve ochranné fólie. Tá naľavo patrí údajnému iPhone SE 2, tá napravo zas iPhonu X. Môžme vidieť, že výrez je o čosi menší, čo môže znamenať, že novinke bude chýbať 3D skenovanie tváre. S veľkou pravdepodobnosťou tiež nebude mať OLED panel, ale klasický LCD.

Zároveň sa tak potvrdzujú aj ostatné správy o tom, že dôjde k zmene dizajnu po vzore iPhone X. Koniec koncov, takéto vyhlásenie podal aj samotný Jony Ive, ktorý povedal, že iPhone X započal novú éru dizajnu a každý ďalší smartfón bude vychádzať práve z neho. Zdá sa preto, že predstavenie iPhone SE 2 sa blíži, no sú tu isté pochybnosti o tom, že to nebude na WWDC 2018, ktoré sa koná 4. júna.

Je to totiž skôr vývojárska konferencia, na ktorej sa predstavujú nové verzie operačných systémov. Uvedenie nových zariadení si Apple necháva na konferenciu v septembri. Dlhšie sa tvrdí, že Apple na nej predstaví trojicu nových smartfónov, preto je možné, že jedným z nich bude práve iPhone SE 2.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom