Ešte ani nenastalo spustenie predaja vysoko očakávaného iPhone X a už sa začínajú objavovať prvé komplikácie. Apple údajne uprednostnil rýchlosť výroby pred kvalitou hardvéru.

iPhone X priniesol mnoho výnimočných vlastností, ktoré na iných smartfónoch nenájdeme. Patrí medzi ne napríklad aj biometrické rozpoznávanie tváre Face ID či unikátny bezrámikový OLED displej. Pokrokový hardvér iPhonu X je však náročnejší na výrobu a dodávatelia Applu majú čo robiť, aby všetko stíhali na čas.

Rýchlejšia výroba na úkor kvality?

Podľa správy z Bloomberg, Apple zasiahol do pôvodných plánov výroby a dotklo sa to rozpoznávania tváre Face ID. To má byť menej presné alebo dokonca ani nemusí fungovať správne. Rozpoznávanie tváre má pritom na starosti projektor, ktorý je súčasťou systému TrueDepth a vytvára viac než 30 tisíc bodov na tvári používateľa, čím zaručuje presné a bezpečné odomykanie smartfónu. Nie je však známe, akým konkrétnym spôsobom Apple do modulu zasiahol.

Americký gigant sa bráni

Apple nás na svoju reakciu nenechal dlho čakať a informácie z Bloombergu úplne vyvrátil. „Radosť zákazníkov z iPhone X a Face ID bolo neskutočné a už teraz sa nevieme dočkať 3. novembra, kedy ho zákazníci dostanú do rúk. Face ID je výkonný a bezpečný autentifikačný systém, ktorý je navyše jednoduchý a intuitívny na použitie. Kvalita a presnosť Face ID sa nezmenili. Stále je teda šanca iba 1:1 000 000, žeby vám náhodná osoba odomkla iPhone pomocou Face ID,“ uviedol predstaviteľ spoločnosti.

Nenechaj si ujsť
Na svet uniklo video vlogerky, na ktorom konečne vidíme iPhone X pri reálnom používaní

face id
Zobraziť celú galériu (1)
Twitter / @talkaboutdesign

„Tvrdenie Bloombergu, že spoločnosť Apple znížila presnosť FaceID, je úplne nepravdivé a očakávame, že Face ID bude novým zlatým štandardom pre autentifikáciu tváre,“ pokračoval predstaviteľ. Aká je skutočná pravda, sa síce zrejme nikdy nedozvieme, no vieme aspoň toľko, že iPhony X s vychytanými chybami z prvej várky by sa mohli dostať do obehu už začiatkom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom