Ešte ani nenastalo spustenie predaja vysoko očakávaného iPhone X a už sa začínajú objavovať prvé komplikácie. Apple údajne uprednostnil rýchlosť výroby pred kvalitou hardvéru.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

iPhone X priniesol mnoho výnimočných vlastností, ktoré na iných smartfónoch nenájdeme. Patrí medzi ne napríklad aj biometrické rozpoznávanie tváre Face ID či unikátny bezrámikový OLED displej. Pokrokový hardvér iPhonu X je však náročnejší na výrobu a dodávatelia Applu majú čo robiť, aby všetko stíhali na čas.

Rýchlejšia výroba na úkor kvality?

Podľa správy z Bloomberg, Apple zasiahol do pôvodných plánov výroby a dotklo sa to rozpoznávania tváre Face ID. To má byť menej presné alebo dokonca ani nemusí fungovať správne. Rozpoznávanie tváre má pritom na starosti projektor, ktorý je súčasťou systému TrueDepth a vytvára viac než 30 tisíc bodov na tvári používateľa, čím zaručuje presné a bezpečné odomykanie smartfónu. Nie je však známe, akým konkrétnym spôsobom Apple do modulu zasiahol.

Americký gigant sa bráni

Apple nás na svoju reakciu nenechal dlho čakať a informácie z Bloombergu úplne vyvrátil. „Radosť zákazníkov z iPhone X a Face ID bolo neskutočné a už teraz sa nevieme dočkať 3. novembra, kedy ho zákazníci dostanú do rúk. Face ID je výkonný a bezpečný autentifikačný systém, ktorý je navyše jednoduchý a intuitívny na použitie. Kvalita a presnosť Face ID sa nezmenili. Stále je teda šanca iba 1:1 000 000, žeby vám náhodná osoba odomkla iPhone pomocou Face ID,“ uviedol predstaviteľ spoločnosti.

Nenechaj si ujsť
Na svet uniklo video vlogerky, na ktorom konečne vidíme iPhone X pri reálnom používaní

face id

„Tvrdenie Bloombergu, že spoločnosť Apple znížila presnosť FaceID, je úplne nepravdivé a očakávame, že Face ID bude novým zlatým štandardom pre autentifikáciu tváre,“ pokračoval predstaviteľ. Aká je skutočná pravda, sa síce zrejme nikdy nedozvieme, no vieme aspoň toľko, že iPhony X s vychytanými chybami z prvej várky by sa mohli dostať do obehu už začiatkom budúceho roka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.