Zlodeji používajú na kradnutie rôzne praktiky, pričom niektorí sú ochotní riskovať viac, iní zas menej. Avšak keď je reč o iPhonoch, zlodejom drzosť vôbec nechýba. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Holandská polícia totiž zatkla piatich mužov za krádež iPhonov v celkovej hodnote vyššej ako pol milióna eur. Pre dosiahnutie takéhoto „úspechu“ sa ale museli zahrať na film Rýchlo a Zbesilo, keďže ich ukradli z idúceho kamióna. Zlodeji mali špeciálne upravenú dodávku, s ktorou sa priblížili. Jeden muž z posádky sa vlámal do návesu a začal hádzať krabice do dodávky. Vodič kamióna jazdil z bodu A do bodu B a kamión nezastavil ani po tom, čo boli iPhony ukradnuté. Prácu zlodejov si tým pádom zrejme asi ani nevšimol.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Piati zlodeji rumunského pôvodu vo veku 33-44 rokov boli zatknutí v sobotu v rekreačnom parku v strednom Holandsku. Nakoniec ale všetko dobre dopadlo a ukradnuté iPhony boli vrátené. V Európe bolo už takýchto prípadov zaznamenaných viac, no až teraz bol za ne konečne niekto zatknutý. Zlodeji vraj od roku 2015 vykradli až 17 kamiónov.

Nenechaj si ujsť
Applu nešťastnou náhodou unikol radikálne zmenený dizajn iPhonu 8. Potvrdila sa aj prítomnosť veľmi diskutovanej vlastnosti

Rumunská polícia zverejnila starší záznam z roku 2012 z helikoptéry, na ktorom si môžeme pozrieť, ako približne mohli tieto krádeže prebiehať. Je tiež možné, že títo „iPhonový“ zlodeji majú prsty aj v starších prípadoch. Všetky detaily však ukáže až ďalšie vyšetrovanie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
43%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
14%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.