Už je to oficiálne! Po nespočetných renderoch a konceptoch sa konečne potvrdzuje dizajn jedného z najočakávanejších smartfónov tohto roka. iPhone 8 príde aj s touto výnimočnou vlastnosťou.

Vývojár Guilherme Rambo našiel vo firmvéri pripravovaného reproduktora Apple HomePod ikonu reprezentujúcu iPhone 8. Ikona, ktoré zobrazuje obrys zariadenia bola nájdená medzi súbormi Apple Pay a pomenovaná kódovým označením D22. Potvrdzuje sa tak dizajn iPhonu 8 videný posledné mesiace v početných konceptoch spolu s hrúbkou rámikov iba na úrovni 4 mm. To ale nie je všetko a neskôr sa ozval ďalší vývojár Steve Troughton-Smith s inou informáciou. V kóde totiž našiel zmienku o implementácii infračerveného systému rozpoznávania tváre (á la Samsung).

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nenechaj si ujsť
Dva najočakávanejšie smartfóny roka na jednej fotografii. Ako vyzerá Galaxy Note 8 vedľa iPhonu 8?

Funkcia je pomenovaná ako Pearl ID a mala by fungovať aj za horších svetelných podmienok. Zatiaľ však nie je jasné, či bude použitá pre rozpoznávanie celej tváre alebo iba očí ako na Samsungoch. Juhokórejský výrobca taktiež ponúka technológiu rozpoznávania tváre, no tá nefunguje na infračervenej technológii a je tým pádom menej bezpečná ako skener dúhovky.

Je dokonca možné, že Apple touto technológiou nahradí skener odtlačkov prstov Touch ID. Niektoré zdroje hovorili aj o tom, že Apple sa pokúšal skener odtlačkov implementovať pod displej, ale nemuselo sa to podariť a hľadal preto náhradu v podobe rozpoznávania tváre. Nový iPhone bude predstavený už zrejme v septembri a bolo teda len otázkou času, kedy sa dočkáme „oficiálnejšieho“ úniku. Si spokojný s uniknutým dizajnom?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom