Predaje nových iPhonov sú v plnom prúde. Máme za sebou už aj niekoľko problémov, a to najmä v spojení s modelom X. Objavila sa zelená čiara na displejoch a aj problémy s používaním v chladnom počasí. No a zdá sa, že zima robí iPhonom opäť problémy.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tentoraz má chlad spôsobovať komplikácie pri využívaní blesku zadného fotoaparátu. V teplotách približne od 4°C a nižších totiž niektorým majiteľom nových iPhonov funguje len jedna dióda zo štyroch, ďalším dokonca blesk nefunguje vôbec. Hlásia to používatelia na oficiálnom fóre Apple aj na komunitnej platforme Reddit. Podľa príspevkov sa zdá, že problém zasahuje všetky nové modely smartfónu od Apple, a teda iPhone 8, 8 Plus aj X.

iphone 8

Hardvér, alebo postačí aktualizácia?

Momentálne nie je jasné, či ide o hardvérový alebo softvérový problém. Niektorí používatelia hlásia, že k vyriešeniu nedostatkov nestačila výmena modulu fotoaparátu ani celého zariadenia u oficiálnych predajcov. To by mohlo znamenať, že ak pôjde o hardvérový problém – bude sa týkať veľkého množstva zariadení.

Možným riešením je ale aj aktualizácia. Systém sa totiž správa čudne. Kým blesk nefunguje v aplikácii fotoaparátu ani v ďalších podobných, diódy sa naplno rozsvietia pri spustení aplikácie svietidla. Aktualizáciou Apple vyriešil už komplikácie s nefunkčnými reakciami v chlade. Pokiaľ vlastníš niektorý z nových iPhonov, daj nám vedieť, či si zaregistroval problém s nefunkčným bleskom fotoaparátu aj na tvojom zariadení.

Za čitateľský tip ďakujeme Honzovi. 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
63%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]