Už sú tomu 2 roky, odkedy spoločnosť z Cupertina predstavila iPhone SE, ktorý zatiaľ márne čaká na svojho nástupcu. Doteraz vodami internetu kolovalo mnoho špekulácií hovoriacich o 2. generácii tohto modelu, no žiaľ sa žiadne z nich nepotvrdili. Záhadný iPhone SE 2 stále nie je realitou, no jedného dňa môže byť podľa posledných informácií vyrábaný práve v Indii.

Kompaktná konštrukcia so skvelým výkonom a prívetivou cenou spravili z iPhonu SE extrémne úspešný smartfón, ktorý učaroval mnohým zákazníkom. Od roku 2016 sa však technológie posunuli vpred, no navzdory tomu sme sa druhej generácie tohto modelu ešte nedočkali. Fanúšikovia spoločnosti tak už netrpezlivo čakajú na akékoľvek, aspoň z časti pravdivé informácie, ktoré by mohli potvrdzovať jeho existenciu.

Druhá generácia iPhonu SE sa môže opäť vyrábať v Indii

Zatiaľ je ale iPhone SE 2 iba vysnívaným smartfónom fanúšikov a dizajnérov, ktorí neváhajú vypúšťať do éteru rôzne teórie. Pravdou aj naďalej ostáva, že zo strany Applu ešte neprišiel dostatočný náznak toho, že jeho inžinieri na tomto modeli skutočne pracujú. Pokiaľ by sa však spoločnosť tento kúsok naozaj rozhodla predstaviť, musí preň zabezpečiť dostatočne lacnú výrobu, aby ostala jeho cena aj naďalej prijateľnou. Pri výbere potencionálneho výrobcu môže Apple obrátiť svoj zrak na Indiu, kde sa stále vyrába dvojročný iPhone SE.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube

Nenechaj si ujsť
iPhone SE 2 sa objavil na renderoch. Dizajn vyzerá ako na uniknutom videu, ktoré koluje internetom

Týmto krokom by tak spoločnosť odbočila od zaužívaného plánu, ktorým je výroba väčšiny iPhonov v čínskom Foxconne. Rozhodnutie vyrábať iPhone SE 2 v Indii ale znie v celku rozumne, nakoľko sa jedná o rozvojovú krajinu, ktorá má veľký potenciál pre rast trhu so smartfónmi. Napriek tomu je však situácia v krajine stále pomerne chabá a smartfón tam vlastnia iba 2 z 9 obyvateľov. V takých Spojených štátoch ale tieto zariadenia vlastnia 2 z 3 obyvateľov.

Zobraziť celú galériu (1)
AppleInsider/YouTube

Vyplniť medzeru na indickom trhu chce aj nový projekt Android Go, ktorý má obyvateľom priniesť lacné smartfóny. Rásť miestnej ekonomike však neskôr môže pomôcť aj výroba iPhonu SE 2. Informácie o ňom ale nie sú často ničím podložené a mnohé zdroje môžu prinášať napätým fanúšikom falošné správy. S nadhľadom treba taktiež brať aj novinky o výrobe tohto smartfónu v Indii, nakoľko sa doteraz neobjavil dostatočný dôkaz ani len o jeho plánovanom predstavení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom