Prvý lacný smartfón predstavil Apple ešte na jar roku 2016, a tak mnohí už dlhé mesiace čakajú na jeho nástupcu. Včerajšie video z ďalekej Číny nám dokonca odhalilo podobu 2. generácie tohto modelu, ktorý však nebol ničím, iba upraveným Androidom. Do éteru sa teraz dostal iPhone SE 2 na nových konceptoch, ktoré sa až nápadne podobajú na smartfón zachytený na videu. 

Apple minulý rok odštartoval novú dizajnovú revolúciu, keď do svojho výročného iPhonu X vložil výrez na vrchu obrazovky. Nielen, že sa tohto nového trendu chytila konkurencia, ale rovnaký prvok by sme mohli onedlho nájsť aj v modeli iPhone SE 2. O ňom sa z času na čas zvykne na webe objaviť zopár špekulácií. Žiadne z nich však neboli predzvesťou jeho skutočného príchodu, na ktorý tak dlho čakajú milióny fanúšikov.

Stane sa falošný iPhone SE 2 z videa skutočným modelom od Apple?

Potešením bolo pre nich video, na ktorom sa počas niekoľkých sekúnd ukázal smartfón s líniami, aké sa očakávajú u iPhonu SE 2. Po chvíli ale vysvitlo, že ide len o ďalší podvod, keďže tento „iPhone“ bežal na konkurenčnom systéme Android. Napriek sklamaniu nám ale toto video poskytlo náhľad, ako by mohol iPhone SE 2 vyzerať v skutočnosti. Jeho dizajn teraz odhaľujú tiež nové rendery, ktoré potvrdzujú aj bezrámikový displej so známym výrezom.

Navyše sa má táto novinka pridať k rodine nových Apple smartfónov, ktorým chýba Touch ID a 3,5 mm audio jack. Absencia snímača odtlačkov prstov naznačuje, že aj takýto lacný iPhone by mohol do výbavy dostať technológiu rozpoznávania tváre. V ostatných smeroch sa však veľké inovácie zrejme neudejú. Podľa posledných informácií by mala byť druhá generácia tohto modelu vybavená starým čipom Apple A10 z roku 2016. Mnohých taktiež môže potešiť kompaktný 4,2″ displej a neveľká konštrukcia, kvôli ktorej sa stal prvý iPhone SE tak populárnym.

Nenechaj si ujsť
Apple zruší najikonickejší prvok iPhone X možno už nasledujúci rok

Ešte väčší úspech však zožne jeho novšia generácia, ktorá sa nám môže ukázať už koncom marca, počas predstavenia nových iPadov Pro. Doteraz sa nenaplnil žiaden z možných dátumov predstavenia, a tak nesie so sebou veľký otáznik aj tento termín. Známy analytik Ming-Chi Kuo predpokladá, že počas tohtoročného predstavenia udalosti Apple odhalí tri rôzne veľké smartfóny s 5,8″, 6,5″ a 6,1″ displejom. Prvé dva kúsky majú niesť označenie iPhone Xs a iPhone X Plus.

Tretí model so 6,1″ obrazovkou má byť zasa novým nástupcom minuloročného iPhonu 8. Používateľom ponúkne klasický LCD displej, a to bez funkcie 3D Touch. Na jeho zadnej stene ale nenájdeme ani duálny fotoaparát, a tak si vystačí iba s jediným objektívom. Nebudeme však predbiehať a najprv sa dočkáme nových tabletov iPad Pro, popri ktorých možno uzrie svetlo sveta iPhone SE 2. Opäť sa ale môže stať, že sa tohto modelu nedočkáme, a tak treba brať vyššie spomenuté informácie s rezervou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom