Pri predstavení súčasnej vlajkovej lode Apple – iPhone X, bola spoločnosť kritizovaná kvôli výrezu v hornej časti displeja. Napriek tomu sa však smartfón predáva veľmi dobre a mnoho ďalších výrobcov tento dizajn začalo opakovať.

Podľa istého kórejského zdroja by sa to malo zmeniť už budúci rok, kedy Apple predstaví úplne nový OLED panel, ktorý úplne vyplní celú prednú stranu zariadenia. Daný výrez mal zmysel, nakoľko sa v ňom nachádzali všetky potrebné senzory, reproduktor a predná kamera. Ako si s týmto spoločnosť poradí však momentálne nie je známe.

Senzory priamo v displeji

Zdroj ďalej hovorí o tom, že zachované ostanú všetky senzory, ako aj ID tváre. Keďže však nebude výrez, kde by mohli byť uložené, ponúka sa otázka, kam s nimi? Podľa niekoľkých firiem, ktoré sa venujú výrobe displejov, by mohla spoločnosť Apple uložiť niektoré senzory priamo do samotného displeja. Toto tvrdenie nemusí byť ďaleko od pravdy, nakoľko má spoločnosť tento spôsob patentovaný.

Nenechaj si ujsť!
Apple môže už čoskoro priniesť nový MacBook Air s cenovou taktikou, ktorú u neho nevídame

iphone bez výrezu v roku 2019
Zobraziť celú galériu (1)
@firewall_sol/Twitter

Jednou z možností je aj to, aby senzory, reproduktor a kamera boli umiestnené v o trochu širšom rámčeku na hornej strane displeja. To si však odporuje s tvrdením, že pôjde o celoplošný displej. Je to však o dosť reálnejšia varianta.

Dočkáme sa budúci rok

Ako Apple, tak aj ostatné spoločnosti sa snažia vytvoriť zariadenie bez rámčekov okolo displeja, no rok 2019 sa zdá ako príliš krátka doba na to, aby sa taký dizajn docielil. No keďže mala spoločnosť Apple v minulosti titul najväčšieho inovátora, túto správu tak úplne nezatracujeme. Bude zaujímavé sledovať, či aj v tomto prípade začnú ostatní výrobcovia opakovať po Apple.

Nenechaj si ujsť
Zabudnime na Apple a Samsung. Najväčšie inovácie prináša vo svete neznámy čínsky výrobca

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom