Portfólio zariadení od Apple zahŕňa mnoho produktov, ktoré sa však svojou cenovkou zameriavajú najmä na náročných zákazníkov. Tí neraz musia za svoj nový smartfón či notebook s logom tejto spoločnosti zaplatiť nemalé sumy. Známy analytik, Ming-Chi Kuo, predpokladá, že sa Apple odhodlalo urobiť ústretový krok a onedlho nám predstaví cenovo prístupnejší MacBook Air.

Kalifornský gigant, Apple, je vo svete známy vďaka svojim prémiovým zariadeniam, ktoré okrem skvelých možností ponúkajú taktiež istú dávku luxusu. Prémiové materiály v spojení so značkou a funkciami sa ale postarali o mastné ceny, ktoré neraz od kúpy takejto elektroniky odradia nejedného zákazníka. Výnimkou nie sú ani notebooky Applu. Najlacnejší model, MacBook Air, sa u nás na Slovensku predáva približne od 899 €. Čoskoro by ho však mohol nahradiť lacnejší zástupca, o ktorom hovoria predpovede známeho analytika.

Lacnejší MacBook môže prilákať ešte viac zákazníkov

Ming-Chi Kuo je známy svojimi trefnými predpoveďami ohľadom vývoja a príchodu Apple zariadení, a tak by mohli mať aj tieto správy niečo do seba. Príchodom nového, dostupnejšieho modelu by sa ale mala zredukovať aj cena aktuálne najlacnejšieho MacBooku. Zatiaľ ale nie je jasné či bude táto novinka disponovať známym dizajnom, alebo mu spoločnosť pridá nové krivky. V každom prípade by sa v ňom mohla nachádzať vylepšená hardvérová výbava. Nad týmito informáciami o príchode cenovo dostupnejšieho MacBooku Air však stále visí veľký otáznik. Aj keď sa na svet takýto notebook dostane, tak je nepravdepodobné, aby podobná situácia zasiahla aj desktopové počítače iMac.

Nenechaj si ujsť
Dlhoočakávané zariadenie od Apple príde v marci

Najnovší model tejto série, iMac Pro, síce priniesol množstvo nových vylepšení, vrátane ohromného výkonu v najvyššej verzii, no zároveň dostal aj poriadne vysokú cenu. V porovnaní s jeho predchodcom je omnoho vyššia, a tak si ho môžu dovoliť len naozaj tí majetnejší zákazníci. MacBook Air s nižšou cenovkou by podľa všetkého mal mať premiéru ešte v 2. kvartáli tohto roka, aj keď predošlé informácie hovorili až o druhom polroku 2018. Odhliadnuc od času premiéry by sa takémuto zariadeniu iste potešili mnohí fanúšikovia spoločnosti. Na detailnejšie správy si ale ešte nejaký ten týždeň zrejme počkáme. Privítal by si na trhu ešte lacnejší notebook od Apple?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom