Vo svete pomerne neznáma, ale momentálne jedna z najinovatívnejších spoločností minulého roku na trhu mobilných telefónov. Taká je značka Vivo, čínsky výrobca smartfónov, ktorý prináša novinky, ktoré by sa skôr čakali od hráčov ako sú Apple alebo Samsung.

Aj tento rok sa napäto očakávalo predstavenie nového smartfónu od spoločnosti Apple, ktorá sľubovala niečo prevratné a konečne nové vo svojom portfóliu. A to aj prišlo, nový iPhone X sa už na prvý pohľad dizajnovo odlišoval od svojich predchodcov, ale priniesol aj niektoré hardvérové ústupky. No ruku na srdce, boli predstavené novinky až také „wow“, aby sme z nich padli na zadok? V rámci iPhonov asi áno, ale z pohľadu celého trhu sa možno čakalo viac.

Zobraziť celú galériu (3)
Instagram/@_iphone_news_01

Integrovaná čítačka pod displejom

Čítačka otlačkov prstov sa nezmestila na svoje tradičné miesto pod displejom na spodnej brade telefónu, vďaka jeho natiahnutiu až takmer k spodnému okraju a tak sa spoločnosť rozhodla predstaviť Face ID ako bezpečnostnú náhradu. Predtým sa ale špekulovalo, že Apple by mohol byť jedným z prvých výrobcov, ktorý predstaví čítačku integrovanú priamo v displeji telefónu, no nestalo sa tak. Prvý reálny smartfón s takouto inováciou priniesla až značka Vivo a predstavila ho na kongrese CES 2018.

Vysúvacia selfie kamera a zvuk prenášaný displejom

Takisto aj takmer bezrámikový displej nebol v čase predstavenia X – kového iPhonu niečím prevratným. Predsa to bol Xiaomi Mi Mix, ktorý  dokázal verejnosť uchvátiť svojím pomerom obrazovky k telu mobilu ako prvý. Samozrejme, výrez v hornej časti sa stal ikonickým, ale nedalo sa to inak? Aj na to už našli inžinieri z Viva odpoveď a na svete je koncept prvého naozaj bezrámikového displeja, ktorý pokrýva skoro 98 % prednej plochy. Podarilo sa im to vďaka vysúvajúcej prednej kamere a senzormi ukrytými pod displejom, ktorý navyše dokáže vibráciou generovať zvuk. Čínsky výrobca už dokonca ukázal aj reálny prototyp zariadenia.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/Youtube/Vivo India

Už teraz je jasné, že oči mobilných fanúšikov z celého sveta by sa mali  upierať aj na predstavovanie noviniek značky Vivo. Môže sa ľahko stať, že Apple alebo Samsung budú v budúcnosti už len nasledovať trendy, ktoré udávajú iní výrobcovia.

Nenechaj si ujsť
Dlhoočakávané zariadenie od Apple príde v marci

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom