banner-iphone-7Apple je známy tým, že sa v rôznych oblastiach inšpiroval Android smartfónmi. No nie vo všetkom má prvenstvo. Príkladom môže byť duálny fotoaparát alebo ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktoré si našli prvé uplatnenie práve v Androidoch

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Americký gigant si už v minulosti podal žiadosť o patent snímača odtlačkov, ktorý môže byť skrytý pod sklom. Patent bol zverejnený patentovým úradom ešte v septembri roku 2014. Podobnú technológiu vyvinula však aj spoločnosť Qualcomm, ktorá si našla premiérovú cestu do nového Xiaomi Mi5S.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone_finger

Tento typ snímača by sme mohli vidieť aj v iPhone 8. S tým by malo prísť aj úplné odstránenie hardvérového tlačidla Domov. Zdroje tvrdia, že práve pre toto bola na iPhone 7 a 7 Plus odstránená možnosť stlačenia tlačidla. Jednať by sa teda malo o pomalé presunutie tlačidla čisto len na kapacitné, ktoré v sebe bude skrývať už spomínaný snímač odtlačkov. Samozrejme, zdroje nemusia mať pravdu a Apple hardvérové tlačidlo na novom iPhone neodstráni.

TIP: V tejto čínskej inštitúcii budete mať problémy len preto, že vlastníte iPhone 7

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
40%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.