Svet smartfónov sa už dlho pripravuje na príchod výročného modelu od Apple, o ktorom kolovalo mnoho informácií. Nový iPhone 8 bude zrejme predstavený v prvých septembrových týždňoch a môže priniesť ešte viac vnútornej pamäte ako sa predpokladalo. 

Výrobcovia smartfónov sa snažia svoje novinky predstaviť skôr ako konkurencia, aby tak získali značnú výhodu. Z toho dôvodu sme včera uzreli premiéru Samsungu Galaxy Note 8 a na rade sú ďalšie zariadenia od rôznych výrobcov. S blížiacim sa koncom augusta sa približuje aj termín predstavenia iPhonu 8. Napriek tomu je Apple na podrobnejšie informácie stále skúpy, no predpokladá sa, že dodrží svoje staré zvyky. Novú „osmičku“ spolu s iPhonom 7S a 7S Plus zrejme uvidíme už počas prvého alebo druhého septembrového týždňa.

Ohromná vnútorná pamäť

Doposiaľ sa hovorilo, že výkonná výbava iPhone 8 bude zahŕňať 64/256 GB interné úložisko, čo vo svojich predpovediach spomenul aj analytik Ming-Chi Kuo. Zrejme ale zabudol na poslednú verziu, ktorá podľa tipov používateľa GeekBar na sociálnej sieti Weibo dostane kapacitu až 512 GB! O dodávky NAND úložiska sa vraj majú postarať až 4 výrobcovia. Pamäte o veľkosti 64/256 GB budeme zrejme dodávať Toshiba a SanDisk, zatiaľ čo najväčšie 512 GB úložisko vyrobí Samsung a spoločnosť Hynix.

zdroj fotografie: EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Video: iPhone 8 a iPhone 7S Plus vedľa seba na exkluzívnych záberoch. Takto vyzerajú želiezka v ohni Apple pre rok 2017

Zväčšenie internej pamäte by bolo veľmi vítaným rozhodnutím Apple, pretože sa medzi jeho zákazníkmi stáva čoraz populárnejší obsah v 4K. Navyše má iPhone 8 priniesť inovatívne funkcie, ktoré si priam žiadajú veľkú kapacitu vnútornej pamäte. Dátum predstavenia trojice nových iPhonov nebol doteraz oficiálne potvrdený.

Podľa portálu Mac4Ever ich s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme už 12. septembra, pričom predobjednávky by mali byť spustené o 3 dni neskôr. iPhone 8, 7S a 7S Plus budú pre zákazníkov oficiálne dostupné 22. septembra, no práve výročný model sa spočiatku objaví len v obmedzenom množstve.

zdroj fotografie: MKBHD/YouTube

Žiaľ, nemáme zatiaľ žiadne záruky, že je tento plán pravdivý, avšak pochádza z dôveryhodného zdroja, teda priamo od istých mobilných operátorov. Tí už mali dostať inštrukcie, aby sa na príchod tejto novej trojice z Cupertina pripravili. Záujem zákazníkov však bude zväčša smerovať k iPhone 8. Ten má byť revolučným smartfónom s novým dizajnom a možnosťami, ktoré doterajším modelom Apple tak veľmi chýbali. Nájde si niektorý z týchto kúskov miesto aj v tvojom vrecku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom