iPhone 8 je rozhodne jedným z najočakávanejších smartfónov tohto roka a mnohí si od neho sľubujú špičkovú výbavu. Tú skutočne ponúkne, no podľa najnovších správ mu bude chýbať biometrický bezpečnostný prvok, na ktorý si používatelia poriadne navykli.

Nový iPhone 8 bude predstavovať významný míľnik v histórií tohto technologického giganta. Z mnohých zdrojov sme doposiaľ počuli o špičkovej výbave, ktorú má v sebe nová „osmička“ zahŕňať. Aj teraz sa však vynárajú správy, ktoré fanúšikov Apple príliš zrejme nepotešia. Snímač odtlačkov prstov sa v smartfónoch tejto spoločnosti objavil ešte v roku 2013 a odvtedy si ho obľúbilo mnoho používateľov. Teraz sa ale zdá, že vo výročnom iPhone 8 bude tento hardvérový prvok chýbať.

iPhone 8 bez Touch ID

Tieto informácie už dlhší čas naznačujú rôzne portály, ktoré ale rovnako tvrdia, že snímač odtlačkov prstov Apple nahradí technológiou rozpoznávania tváre. Spočiatku sa hovorilo len o absencii tohto snímača na prednej strane. Existovala tak nádej, že si miesto nájde aspoň na zadnej stene, no posledné novinky vyvracajú aj tieto informácie. Apple vraj mal mať pri implementácií funkcie TouchID do OLED displeja problémy, čo posunulo produkciu späť až o niekoľko týždňov.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/TechnoBuffalo/YouTube

Nenechaj si ujsť
Majitelia iPhonov nie sú vôbec nadšení z blížiaceho sa predstavenia nového modelu. Čo stojí za prepadom záujmu?

Z toho dôvodu sa vraj inžinieri rozhodli z výbavy iPhone 8 snímač odtlačkov prstov úplne vypustiť. Bude tak odomykanie tohto smartfónu skutočne len na pleciach novej funkcie Face ID? Pravdepodobne áno. Sklz vo výrobe pocítia aj samotní zákazníci, ktorí si na tento kúsok brúsia zuby. Po oficiálnom predstavení, ktoré sa bude konať už o pár dní, tak bude na trhu nedostatok kusov pre všetkých záujemcov. Okrem tohto modelu si svoju premiéru „odbije“ tiež vylepšený minuloročný iPhone 7 a 7 Plus, ktorým v označení pribudne písmeno „S“.

Mnoho fanúšikov sa však teší práve na bezrámikový iPhone 8, no ten zrejme nebude k dispozícii viac ako mesiac po predstavení. Táto doba sa môže dokonca ešte predĺžiť a na túto novinku si teda počkáme pekných pár týždňov. Ako táto situácia ovplyvní predaje, zatiaľ nie je známe, no skalní fanúšikovia si na tento výročný model určite radi počkajú. Plánuješ kúpu nového iPhone 8 alebo dáš prednosť vylepšeným vlajkovým lodiam minulého roka?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom