banner-iphone-7
Od predstavenia prvého iPhonu spoločnosť Apple udáva trendy a nenápadne ju nasleduje takmer každý svetový výrobca smartfónov. Hoci tento americký gigant za posledných pár rokov neprišiel s nijakou významnou novinkou ako prvý, tak komerčný úspech nových nádejných technológií závisí najmä na tom, či budú skôr alebo neskôr implementované do zariadení s nahryznutým jablkom zo zadnej strany.

Za všetko môže svedčiť skener odtlačkov prstov, displej citlivý na tlak, ale aj duálny fotoaparát. Tento rok sa však od amerického ovocinára očakáva predstavenie niečoho, čo nadobro predefinuje pojem smartfón. Vďaka blížiacemu sa 10-ročnému výročiu od začiatku predaja prvého iPhonu by sme sa mali dočkať konštrukcie vyrobenej z chirurgickej ocele či bezrámikového OLED displeja. Ohybné displeje má pre Apple dodávať jeho najväčší konkurent, spoločnosť Samsung, ktorá sa zaviazala na dodanie bezmála 100 miliónov OLED panelov.

iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

S8-video-1
zdroj fotografií: PhoneArena

TIP: Výroba smartfónov napreduje až príliš rýchlo! V tomto roku dodávatelia zrejme nebudú stíhať vyrábať súčiastky

Aby toho nebolo málo, pripravovaný Samsung Galaxy S8 bude rovnako disponovať týmto typom displeja, čím vzniká pre konkurenciu skutočne prekérna situácia. Podľa vyjadrení dodávateľa sa musia všetky spoločnosti prahnúce po OLED displejoch so svojou objednávkou poponáhľať, inak na nich jednoducho nevystane čas. Zostáva tak len dúfať, že spoločnosti, ako Huawei, Vivo či Oppo so svojimi objednávkami nebudú príliš dlho otáľať. Všetko sa však v priebehu roka môže zmeniť, pričom zamiešať kartami môže aj LG so svojou divíziou displejov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom