Nie je veľkým tajomstvom, že spoločnosť Apple platí za marketing každoročne ohromné množstvo peňazí. Výrobky s logom nahryznutého jablka sú tak často používané vo filmoch, kde zvládnu vykonať priam až neuveriteľné činnosti. Vyzerá to ale tak, že nie každý vníma rozdiel medzi fikciou a realitou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Bezpochyby najlepšie to dokazuje nešťastný prípad, o ktorý sa postaral 34-ročný britský námorník David Carlin. Ten bol zrejme natoľko inšpirovaný Apple produktmi, že neváhal vyplávať na otvorené more, kde sa chcel navigovať len pomocou svojho iPadu vďaka WiFi pripojeniu. Zo začiatku išlo všetko podľa predstáv a 15-metrová drevená loď z obdobia druhej svetovej vojny vyplávala z prístavu bez akýchkoľvek ťažkostí. Nanešťastie, ihneď po opustení spomínaného prístavu nastal závažný problém.

zdroj fotografie: Dgtle
Davidov iPad totižto stratil pripojenie na internet a tým pádom bolo ďalšie navigovanie s jeho pomocou nemožné. Netrvalo dlho a jeho loď sa dostala na frekventovanú námornú trasu. Tam už bolo len otázkou času, kedy dôjde k nejakému nešťastiu, ktoré na seba nenechalo dlho čakať. Priemerne dlhá 15-metrová loď totižto skrížila cestu veľkému lodnému trajektu, ktorý sa nedokázal vyhnúť blížiacej sa kolízii.

Nenechaj si ujsť
Video: Chlapík si zahral legendárnu strielačku DOOM na superšporte Porsche 911

Plavidlo sa tak dostalo do poriadnych ťažkostí a jediné, čo nešťastný kapitán mohol v tejto situácii urobiť, bolo volať o pomoc. O pár dní neskôr, keď sa z tejto situácie Carlin spamätal však dostal náležitý trest za svoju hlúposť. Bol mu totižto odobraný titul lodného kapitána, pričom tiež dostal pokutu vo výške 3500 €. Nanešťastie, nerozvážnosť jedného človeka narobila rovnaké problémy aj 60-ročnému dánskemu kapitánovi, ktorý do spomínaného Brita nešťastne narazil.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
80%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]