Od predstavenia nového systému iOS 12 už ubehol nejaký ten týždeň a Apple stále intenzívne pracuje na jeho vývoji, aby mohol v septembri ukázať oficiálnu verziu. Spoločnosť už sprístupnila aj verejné beta testovanie, no hlavú rolu v zlepšovaní systému hrajú vývojárske verzie, ku ktorým pribudla ďalšia. Kalifornský gigant teraz predstavil už 4. vývojársku verziu iOS 12 s novými vylepšeniami, ale aj mnohými nedostatkami, na ktorých musí ešte zapracovať.

Nová vývojárska verzia iOS 12 vyšla počas uplynulých hodín a prináša niekoľko nových funkcií, ale aj chyby, ktorým sa vývojári ešte musia pozrieť na zub. Nanešťastie má táto verzia viac nedostatkov ako opráv, čo môže ovplyvniť aj bežné používanie iPhonov.

Vývojári majú ešte mnoho práce

Už len pri obyčajnom sťahovaní aplikácií z App Store môže používateľ naraziť na problémy, ktoré sa objavia pri prvom sťahovaní. Opakovaný pokus o stiahnutie aplikácie už by mal byť úspešný. Rovnako chyby trápia aj funkciu Screen Time, ktorá nateraz nesynchronizuje informácie s ostatnými zariadeniami. Tento neduh by mal podľa spoločnosti vyriešiť reštart zariadenia. Zmiasť používateľov iPhonu X môže aj ikona signálu, ktorá nemusí zobrazovať jeho intenzitu v presných hodnotách, a to ako na domácej ploche, tak aj na zamknutej obrazovke.

Zobraziť celú galériu (0)
Marques Brownlee/YouTube

Nenechaj si ujsť
13 najväčších zmien v iOS 12, ktoré urobia tvoj iPhone oveľa lepším smartfónom

Tu však zoznam chýb ešte ani zďaleka nekončí. Výrazné nedostatky trápia aj funkciu Apple CarPlay, ktorá s novými skratkami Siri Shortcuts nemusí vôbec dobre spolupracovať. Ba čo viac, tieto skratky môžu „štrajkovať“ aj v mnohých ďalších prípadoch. Problémy môžu nastať pri reproduktore HomePod, zálohách v iCloud, či so zamknutým iPhonom. Stále však treba mať na pamäti, že 4. vývojárska beta verzia iOS 12 v sebe skrýva veľa nedostatkov a môže byť nestabilná. Apple na jej úprave naďalej pracuje. Pritom mu pomáhajú aj samotní vývojári. Práve pre nich je táto verzia určená a bežní používatelia by s ňou zatiaľ zrejme príliš spokojní neboli.

Na oficiálne predstavenie verejnej verzie iOS 12 si tak budeme musieť počkať do septembra. Vtedy spoločnosť ukáže stabilnú verziu systému s mnohými novými vylepšeniami. Medzi najväčšie novinky patrí tiež zlepšenie výkonu aj u starších iPhonov, či väčšie uplatnenie rozšírenej reality. Celkový zoznam nových funkcií je omnoho väčší a oficiálne nám Apple odhalí všetky inovácie už o niekoľko týždňov. Zatiaľ však nedočkaví používatelia majú k dispozícii aj prvú beta verziu iOS 12.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom