Apple sa v novom update zameral na výkonnosť systému. Ponúka široké možnosti využitia rozšírenej reality a predstavil tiež nové aplikácie a ich funkcionality.

Apple sa hneď v úvode konferencie WWDC pochválil, že na svete je 20 miliónov Apple vývojárov, ktorí z App store zarobili neuveriteľných 100 miliárd dolárov. Konferencie sa zúčastnilo 6 000 divákov.

Apple prináša každý rok nový iOS update a tento rok to je už iOS 12. Je to free software update, ktorý ti pomôže získať zo svojho zariadenia, prípadne zariadení, viac. iOS 11 si v minulosti updatovala väčšina používateľov v priebehu siedmich týždňov. 95 % používateľov bolo podľa štatistík s iOS 11 spokojných.

Výkon

Nový update sa zameriava na zvýšenie výkonnosti všetkých zariadení. Podľa informácií ma skrátiť čas, respektíve zrýchliť skrolovanie obsahu, písanie na klávesnici, a tým získať viac času na iné činnosti. Zrýchlenie by malo byť citeľné aj na starších zariadeniach.

Rozšírená realita

V tomto smere Apple spolupracoval s najmúdrejšími hlavami v oblasti 3D objektov, a to spoločnosťou Pixar. 3D objekty bude možné používať naprieč všetkými zariadeniami.

Aplikácia Meter

Táto šikovná aplikácia umožní zmerať dĺžku reálnych objektov, automaticky detekovať fotku a zmerať jej rozmery. 3D animácie si budeš môcť prezerať aj v appke News. Pri nakupovaní sa ti zobrazia reálne objekty v skutočnej veľkosti.

Shared experience

Každý z hráčov vidí hru zo svojej perspektívy v reálnom čase. Rozšírená realita od Apple bola demonštrovaná na legendárnej stavebnici Lego. Táto aplikácia umožňuje spojenie fyzických a digitálnych objektov. 3D detekcia reálne zobrazí fyzický objekt a dotvorí ho rozšírenou realitou a hra môže začať, samozrejme aj vo forme multiplayera.

Fotografie

V tejto aplikácii je vylepšené vyhľadávanie podľa kľúčových slov, taktiež disponuje personalizovanými návrhmi miest alebo kategórií. Umožňuje vyhľadávanie aj prostredníctvom spojenia dvoch pojmov ako napríklad surfovanie a dovolenka. Nová funkcionalita For You spravuje všetky spomienky, respektíve dôležité fotografie a zdieľané fotografie a navrhuje, s kým by si mal zdieľať jednotlivé fotografie podľa ľudí, ktorých na fotografiách automaticky rozpozná.

Siri

Siri je intuitívna hlasová aplikácia, ktorá spúšťa ďalšie aplikácie na základe tvojich hlasových povelov. Spáruje sa a spolupracuje s aplikáciou Shortcuts, vďaka ktorej automaticky pomáha spúšťať aplikácie, ktoré v danej chvíli potrebuješ. Napríklad aplikácia na vyhľadávanie stratených kľúčov. Na výber máš z množstva skratiek, prípadne si môžeš vytvoriť vlastné skratky.

Siri tiež umožňuje pomoc, ak podľa hodín meškáš na nejaké stretnutie, pomocou Shortcuts a Siri tvoj iPhone zašle SMS s tým, že budeš na stretnutie meškať. Táto kombinácia aplikácii tiež pomáha pri plánovaní ciest a dovoleniek.

Novinky

Táto aplikácia ponúka personalizovaný zdroj noviniek z dôveryhodných zdrojov. Umožňuje objavovať nové kanály noviniek a tém a pridávať si ich do priečinka obľúbených. Spolu s aplikáciou Stocks prešla veľkým redizajnom a dokonca môžeš tieto dve appky prepojiť a zobraziť ich na jednej obrazovke.

Režim nerušiť

V noci nám prichádza veľa notifikácii, ktoré nás rušia. Vďaka tejto aplikácií ti tvoje zariadenie neukáže v tomto režime žiadne a ty môžeš pokojne spať. Upozornenia povolíš až keď bude ráno, budeš oddýchnutý a pripravený im čeliť. Je to možné viacerými spôsobmi personalizovať.

Notifikácie

Táto aplikácia umožňuje kontrolu nad notifikáciami, môžeš ich manažovať, obmedziť alebo vypnúť. Taktiež umožňuje spájať notifikácie do skupín, ktoré spolu súvisia.

Screen time

Vďaka tejto aplikácii budeš mať k dispozícii štatistiky ako využívaš všetky aktivity na tvojom zariadení. Koľko času tráviš, na ktorej appke, koľko notifikácii ti prichádza, koľko času pozeráš na obrazovku. Môžeš si nastaviť limity na aplikácie, kedy budeš dostávať upozornenia, koľko času ti ešte na tej ktorej aplikácii ostáva. Pre deti, a najmä ich rodičov je dostupná správa všetkých aktivít a aplikácií ich detí. Môžu im nastaviť obmedzenia a limity.

Správy

Emotikony a animované emotikony sa posunú na ďalší level. Nová detekcia jazyka ti umožní aby tvoje autoemotikony vyplazovali jazyk v reálnom čase ako aj ty. Dostupné sú nové animované emotikony ako duch, koala, tiger a T-rex. Ešte viac personalizované animované emotikny, tzv. „memoji“ ti ponúkajú emotikonu s tvojou vlastnou podobou alebo iným charakterom samého seba, ktorý si môžeš vytvoriť zo širokej škály návrhov. Všetky fotografie môžeš posielať s množstvom filtrov, efektov a mnohým ďalším.

Skupinový Facetime

Pomocou tejto komunikačnej appky sa môžeš spojiť s ľuďmi, ktorých máš rád a sú ďaleko, a to nielen s jedným, dvoma, či troma ľuďmi, ale rovno s 32. Zároveň máš k dispozícii všetky nálepky, filtre a emotikony.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom