Šírenie aktualizácií pre Apple zariadenia je jedným z najrýchlejších a mnohí tak už krátko po ich vydaní môžu nájsť v nastaveniach novú notifikáciu o dostupnom update. Najnovším počinom spoločnosti je v tomto smere iOS 12, ktorý sa však nešíri medzi smartfóny a tablety tak ako by sme si mysleli. Viacerí majitelia týchto zariadení si dávajú s ich aktualizáciou načas a čakajú, aké vylepšenia prinesie ďalšia verzia iOS 12.1.

V porovnaní s Android smartfónmi sa modely s iOS môžu pýšiť rýchlymi aktualizáciami, ktoré po uvoľnení prichádzajú pre používateľov už po krátkom čakaní. Už po 2 týždňoch od oficiálneho predstavenia si tak mohla väčšina majiteľov iPadov a iPhonov aktualizovať svoj systém na najnovší iOS 12, ktorý sa šíril naozaj rýchlo, no inštaláciu systému povolilo menej používateľov ako obvykle.

Najnovší systém pre iPhony a iPady sa šíri výnimočne pomaly

Štatistiky firmy Mixpanel totiž jasne ukazujú, akú popularitu zožali jednotlivé verzie od systému iOS 7. Absolútne najrýchlejšie sa šíriacim systémom bolo práve toto vydanie a hneď za ním sa po vypustení v prvých 10 dňoch dostal až na 48,1 % iPhonov a iPadov iOS 9. Tretiu priečku si v grafe obsadil iOS 8. Aktualizácie operačného systému týchto zariadení sa vždy medzi používateľmi ujali rýchlo, no s iOS 12 sa to mení. Pri pohľade na štatistiky je vidieť, že za prvých 10 dní bola táto softvérová novinka nainštalovaná len do 20,7 % podporovaných tabletov a smartfónov spoločnosti.

Nenechaj si ujsť
13 najväčších zmien v iOS 12, ktoré urobia tvoj iPhone oveľa lepším smartfónom

Ide tak o najslabší úspech systému iOS za posledné roky, no aj tento jav má svoje odôvodnenie. Aj keď Apple na vyladení iOS 12 pracoval niekoľko mesiacov, čoskoro sa používatelia dočkajú nových vylepšení vo verzii iOS 12.1. Práve tá má byť príčinou, prečo mnohí odkladajú aktualizáciu s iOS 12. V novej verzii, ktorá je už v beta testovaní, totiž nájdeme aj lepšiu aplikáciu FaceTime, spolu so sprístupnením DualSIM funkcionality iPhonu Xs a Xs Max. Nepôjde však o klasickú podobu tejto konektivity, ale o elektronické SIM karty. Kartu eSIM zákazníkom aktivujú operátori a nepôjde tak o druhú fyzickú kartu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom