Trumpov nápad na vytvorenie novej vojenskej divízie USA, Space Force (Vesmírne sily), vznikol ešte v roku 2018. Koncom minulého roka sa však oddelenie stalo realitou, a americký prezident teraz predstavil aj jeho oficiálne logo. To sa však podobá na symbol hviezdnej flotily z ikonickej sci-fi série Star Trek, čo si ihneď pritiahlo veľkú pozornosť. O téme píše CNBC.

Podobá sa na symbol hviezdnej flotily

Pokiaľ si fanúšikom populárnej sci-fi série Star Trek, symbol hviezdnej flotily Starfleet pravdepodobne poznáš. Americký prezident Donald Trump v piatok odhalil oficiálne logo novej divízie Vesmírnych síl, ktoré sa čiastočne podobá práve na symbol zo Star Treku.

„Po konzultácii s našimi vojenskými veliteľmi, dizajnérmi a ďalšími, som rád, že môžem predstaviť nové logo pre Vesmírne sily USA, šiestu divíziu našej veľkolepej armády.“, napísal Trump na svojom Twitteri.

Zobraziť celú galériu (1)
Donald Trump oddelenie Star Force založil 20. decembra 2019 podpisom nového zákona o národnej obrane. / Zdroj: Space Force

Logo si však ihneď pritiahlo veľkú pozornosť internetu, a nezaobišlo sa bez vtipov a narážok kvôli jeho podobnosti so symbolom z populárneho seriálu. Vyjadrila sa k nemu napríklad aj jeden z hercov z pôvodného Star Treku, George Takei, a množstvo ďalších ľudí, ktorí ho s vtipným podtónom porovnávali so symbolom hviezdnej flotily, píše BBC.

Pochopiteľne sa našli aj jeho zástancovia, ktorí poukazujú na to, že sa podobá symbolu bývalého Veliteľstva vesmírnych vzdušných síl, ktoré sa na príkaz Trumpa pretvorilo do novej samostatnej divízie. Pentagon tiež minulý týždeň odhalil uniformy, ktoré budú členovia Vesmírnych síl nosiť.

Na prvý pohľad sa pracovné uniformy nelíšia od tých, ktoré nosí americká armáda a americké letectvo, keďže používajú rovnakú kamufláž, avšak rozdielom sú farby menoviek. Vesmírne sily majú modrú, zatiaľ čo americká armáda používa čiernu a letectvo má svoje menovky v hnedej farbe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom