Nová generácia čipov tejto spoločnosti je dlho očakávaným vylepšením aktuálnych modelov. Nadchádzajúce procesory Intel ukáže začiatkom októbra, no pôjde len o obnovené kremíky 8. generácie založenej na 14 nm výrobnom procese.

Doterajšie špekulácie o predstavení nových Intel procesorov potvrdil pre portál WCCFTech interný zdroj, ktorý prezradil, že debut spoločnosť naplánovala na 1. októbra. V tento deň tak uvidíme vylepšené modely Core i5, i7 a i9, ktoré budú niesť označenie deviatej generácie procesorov Intelu. Výkonnejšie kúsky prídu s ešte vyšším výkonom, ktorý im zabezpečí viac jadier.

Trio s vylepšenými parametrami

Najsilnejší z trojice týchto procesorov, Core i9, prinesie pre mainstreamové platformy až 8 výkonných jadier a 16 vlákien. V tomto prípade pôjde o prvú i9-ku určenú pre tento typ platforiem, ktorá zároveň dostane tiež 16 MB L3 vyrovnávacej pamäte a grafiku Intel UHD 620. O 2 jadrá si prilepší Intel Core i7, ktorý miesto 6 jadier bude vybavený až 8 jadrami a 8 vláknami. Túto trojicu nových čipov v októbri uzatvorí procesor Core i5, ktorý sa bude vyznačovať 6 jadrami a 6 vláknami.

Nenechaj si ujsť
Nvidia a AMD má problém: Intel oficiálne potvrdil vlastnú dedikovanú grafickú kartu

Podľa všetkého Intel najskôr ukáže modely, ktoré bude možné pretaktovať na vyššiu pracovnú frekvenciu. Ďalšie kúsky z 9. generácie by potom mali prísť na svet už začiatkom budúceho roka. Pokiaľ sa tento výrobca skutočne rozhodol predstaviť svoje novinky 1. októbra, mohli by sa jeho nové procesory dostať do prvých počítačov a notebookov ešte do konca roka 2018. Veľkým rivalom v tomto priemysle je pre Intel spoločnosť AMD, ktorá sa svojimi Ryzen procesormi stala skutočnou konkurenciou.

Fanúšikovia tak budú rozhodne čakať aj na výkonové porovnanie nových Intel procesorov s tými od AMD. Prvé testy a ďalšie detaily o nich sa zrejme dozvieme už o pár týždňov. Najväčšiu pozornosť však rozhodne v budúcom roku upútajú nové čipy vyrobené 10 nm technológiou, ktorá im umožní dosahovať ešte vyššieho výkonu pri nižšej spotrebe energie. Od ich predstavenia nás ale delí ešte poriadne dlhý čas. Nateraz si tak v októbri budeme musieť vystačiť s 9. generáciou procesorov od Intelu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom