Dianie vo svete desktopových počítačov opäť zaradilo do hry o priazeň zákazníkov aj spoločnosť AMD, ktorá začala ukazovať svoje „svaly“. Odpoveďou na nové procesory radu Ryzen Threadripper má byť 9. generácia konkurenčných čipov, ktoré sa nám ukážu o pár hodín. Intel už dnes predstaví nové procesory pre desktopové počítače, medzi ktorými budú vylepšené známe modely, ale aj zbrusu nový kúsok s 28 jadrami.

Intel oficiálne ohlásil na svojej stránke a profile na Twitteri nadchádzajúcu udalosť, ktorá svetu prinesie už 9. generáciu nových procesorov pre desktopové počítače. Okrem nich sa však predstavia aj platformy, ktoré budú nové čipy spoločnosti podporovať. Konferencia bude pre divákov vysielaná na stránke Intelu o 16:00 nášho času.

Na desktopové počítače čakajú ešte lepšie časy

Už na udalosti Computex 2018 spoločnosť svojim fanúšikom sľúbila novú radu vylepšených procesorov, ktoré sa odhalia o pár hodín. Okrem vynoveného Coffee Lake-R sa však s veľkou pravdepodobnosťou dočkáme aj extrémneho modelu Skylake-X s 28 jadrami. Prvé demo na túto novinku sme mohli vidieť práve na konferencii Computex 2018. Predstavením nových procesorov sa tak spoločnosť púšťa do ostrého boja proti svoju silnejúcemu rivalovi, ktorý po rokoch znova ožil a priniesol do tohto segmentu poriadne nadupané čipy. Na svojom Twitteri spoločnosť láka na nové procesory sloganom: „Nikdy nebol lepší čas vlastniť desktopový počítač!“

Nenechaj si ujsť
AMD pripravuje ofenzívu, akú svet počítačového hardvéru možno ešte ani nevidel. Na mušku si zobralo Intel aj Nvidiu

Náhľad na očakávaný procesor Core i9 9. generácie nám poodhalilo aj video na spomínanej sociálnej sieti, ktoré dokazuje, že tieto novinky budú určené pre najnáročnejšie úlohy a vyhovejú aj zarytým hráčom. Dokonca sa na jeho konci ukázala aj časť balenia, v ktorom by mohol byť zabalený nový Intel Core i9-9900K s 8 jadrami. Všetko však spoločnosť odhalí už o pár hodín počas oficiálneho predstavenia. Tieto novinky tak budú rozhodne dobrým dôvodom pre tých, ktorí si chcú vylepšiť svoj počítač, aby si ešte chvíľu počkali na novú generáciu Intel procesorov.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom