Novú generáciu procesorov a grafických čipov od AMD, ktoré sú vyrobené 7 nm technológiou, uvidíme už na budúcoročnom CES 2019. Potvrdila to samotná CEO spoločnosti, Lisa Su.

AMD sa v posledných rokoch celkom slušne doťahuje na Intel. Svojimi procesormi Zen žnú medzi používateľmi veľký úspech a to najmä vďaka nízkej cene, no aj vďaka slušnému výkonu. Nová generácia Zen 2, ktorá sa vyrába 7 nm procesom, ich však má vykopnúť do výšin a zhodiť z trónu samotný Intel.

Oficiálne predstavenie na CES 2019

Nové procesory uvidíme na konferencii vo Vegas, presne 9.januára o 9:00. Na prvé 7 nm procesory na svete sa teda pozrieme už o pár mesiacov. AMD bude s Intelom bojovať ako na poli serverových procesorov, tak aj na poli klasických desktopov. Na konferencii vo Vegas totižto uvidíme prvú generáciu EPYC procesorov, ktoré budú priamym konkurentom pre procesory Xeon.

Pre desktopové zariadenia budú určené procesory Ryzen a Ryzen Threadripper a taktiež nový grafický čip vyrábaný 7 nm procesom, Radeon Instinct Vega 20. Pre hráčov však AMD pripravuje úplne novú sériu grafických kariet, ktorá bude niesť prívlastok NAVI. Tým chce AMD vyzvať do boja NVIDIU, ktorá je zasa jednotkou na trhu medzi grafickými čipmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú