Intel, jeden z najväčších producentov procesorov na svete, má mať v poslednom čase problémy so splnením výrobných kapacít a nestíha uspokojovať zvýšený dopyt po jeho čipoch. Z tohto dôvodu sa mala firma obrátiť na kórejský Samsung, ktorý jej s výrobou pomôže. Práve Samsung má totiž prevziať časť výroby desktopových procesorov do svojich rúk. Intel však stavil aj na spoločnosť TSMC, informuje Pulsenews.

Viceprezident spoločnosti Intel prednedávnom zverejnil list, v ktorom sa ospravedlnil za meškanie dodávok procesorov pre počítače. Zvýšený dopyt po desktopových počítačoch spôsobil, že firma nestíha produkovať dostatok nových procesorov, a tak bola nútená svoju výrobu outsourcovať.

Oslovila dvoch veľkých gigantov v tomto priemysle a okrem Samsungu sa má na výrobe podieľať aj spoločnosť TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Oneskorené dodávky procesorov znepokojujú aj ostatné firmy

Intel tak spravil zásadné rozhodnutie a nechal svoje procesory vyrábať aj iné zahraničné spoločnosti. Najväčším partnerom je v tomto smere preňho Samsung, keďže konkurenčné TSMC je hlavným partnerom spoločnosti AMD. Nie je však známe, aké konkrétne procesory nechal Intel Samsung vyrábať a ani to, aká technológia je pri ich výrobe použitá. Kórejský gigant si tak upevňuje svoju pozíciu na trhu a už v budúcom roku môže získať ďalšie zákazky od Intelu, ale aj Qualcommu.

Nenechaj si ujsť
Samsung vzdáva časť dôležitého biznisu. Je to koniec Exynos procesorov ako ich poznáme?

Nedostatočné výrobné kapacity Intelu spôsobili oneskorenie dodávok procesorov a tým aj sklz v dodávkach počítačov. Situácia sa pritom zo štvrťroka na štvrťrok stále zhoršuje, píše Anandtech.

Hoci spoločnosť medziročne posilnila výrobu týchto počítačových komponentov o 25 %, dopyt je stále vyšší a Intel musí situáciu urýchlene riešiť. Obavy o neskoré dodávky procesorov od tohto výrobcu pritom vyjadrila spoločnosť Dell, ale aj ASUS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom