Len krátko po predstavení novej rady procesorov od AMD sa ukázalo, že monopol Intelu je na konci a staro-nový konkurent sa dokázal otriasť a prekvapiť svojho úhlavného rivala. Spoločnosť ukázala skvelo vybavené kremíky, ktoré sú v mnohých oblastiach lepšie ako tie od konkurencie a navyše majú prijateľnejšie ceny, informuje Toms Hardware. Intel reaguje na vzniknutú situáciu nezvyčajným spôsobom a podľa doterajších informácií má znížiť ceny 8. a 9. generácie svojich procesorov o 10 až 15 %.

Situácia na trhu s procesormi aktuálne praje viac AMD ako Intelu a zákazníci mohli nedávno vidieť príchod nových 7 nm čipov, ktoré prinášajú rôzne vylepšenia vo viacerých oblastiach. V mnohých smeroch tieto novinky porážajú aj procesory Intelu, ktorý si za svoje modely stále pýta prémiové ceny.

Ak chcela spoločnosť v minulosti znížiť cenovky svojich produktov, predstavila nové. Teraz sa však zdá, že sa odchýli od zavedenej stratégie, pretože sa nesmie nechať ohroziť AMD a jeho novými procesormi Ryzen 3000.

Intel sa musí prispôsobiť AMD

Portál DigiTimes prezradil, že podľa zdrojov v oblasti výroby matičných dosiek má Intel v pláne skresať ceny procesorov až o 15 %, čo by pri drahších modeloch mohlo predstavovať sumu aj 75 dolárov. Cenová redukcia by pritom mala zasiahnuť aj Intel Core i9 9900K, Core i7-9700K, či Core i5-9600K, no zatiaľ ešte nie je presne jasné, o koľko sa na trhu zmenia reálne ceny. Faktom však ostáva, že Intel už dlhé roky ľpie na 14 nm výrobnom procese a len nedávno ukázal prvé 10 nm čipy.

Nenechaj si ujsť
AMD vyhlasuje: Ľudia už viac nemajú dôvod, aby kupovali Intel procesory

Na druhej strane AMD vyrukovalo s procesormi vyrobenými 7 nm technológiou, ktoré ponúkajú nižšiu spotrebu energie, PCIe 4.0 rozhranie, pričom prekonáva Intel aj v oblasti výkonu a najmä tvorby cien, informuje TechSpot. Všetky tieto udalosti za posledný čas naznačujú tomu, že Intel sa musí stať viac konkurencieschopným a nemôže si už dovoliť hrať vlastnú hru. AMD ohrozilo jeho monopol trvajúci dlhé roky a je to práve tento gigant, ktorý sa teraz musí prispôsobiť trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom