Stále rastúci počet automobiliek zainteresovaných vo vývoji a produkcii elektromobilov nenechal chladnou ani japonskú spoločnosť Infiniti. Pomerne mladá automobilka sa chce už o pár rokov vrhnúť do výroby elektrických áut a predstavu o svojej budúcnosti ukázali jej dizajnéri v najnovšom koncepte. Infiniti Prototype 10 predstavuje víziu spoločnosti, pričom v sebe kombinuje športového ducha s luxusom a nádychom histórie.

Začiatkom novembra tomu bude 29 rokov od založenia automobilovej spoločnosti Infiniti, ktorá sa predovšetkým orientuje na produkciu luxusných 4-kolesových tátošov. Japonský nováčik sa postupom času vypracoval na automobilku známu aj v našich končinách. Neustále konkurenčné súboje sú neúprosné a preto sa Infiniti rozhodlo ukázať svoju odvážnu predstavu nie tak celkom vzdialenej budúcnosti, ktorou chce vo svete vyniknúť.

Dizajnový skvost ukazuje budúcnosť už dnes

Výrobca luxusom pretkaných automobilov má v obľube aj dynamické a športové vlastnosti áut, ktoré tiež prezentoval vo svojom poslednom koncepte. Jeho vzhľad a 1-sedadlový interiér pripomína superšporty zo 60-tých rokov minulého storočia, ktorým chýbalo plnohodnotné čelné sklo a vyznačovali sa aerodynamickou plutvou v zadnej časti karosérie. Prototype 10 je navyše navrhnutý vo futuristických tvaroch, ktoré dopĺňajú masívne kolesá.

Celý projekt pritom dizajnéri spoločnosti dokončili len v priebehu 4 mesiacov a na návrhu pracovali takmer 24 hodín denne. Tento úchvatný koncept je pre Karima Habiba v Infiniti prvým finálnym dielom, odkedy k spoločnosti prestúpil od nemeckého BMW. Mníchovská automobilka tak nechala odísť dizajnéra, ktorý teraz vyzdvihol budúcnosť japonského výrobcu luxusných áut.

Nenechaj si ujsť
Tento koncept dravej Tesly Roadster Y je dokonalý! Má línie, ktoré očaria srdce každého poriadneho motoristu

Nový koncept elektromobilu v sebe nenesie ani kúsok praktickosti. Veď ako by aj mohol. Reprezentuje totiž emócie, ktoré si užíva iba jazdec takéhoto superšportu v otvorenom kokpite. Odhalenie Prototype 10 v Pebble Beach tak uchvátilo celý automobilový svet, ktorý sa už teraz uberá do sveta elektriny, kde bude mať od roku 2021 svoje zastúpenie aj japonské Infiniti.

Spojenie agresívneho športového dizajnu s odkazom na historické superšporty a moderné línie prinieslo na svet nádherný koncept. Práve ním sa automobilka snaží povedať, že aj jazda v elektrickom aute môže byť skutočnou zábavou a nielen nudným šoférovaním z bodu A do bodu B.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom