Tesla má na konte zopár perfektných eletromobilov a už čoskoro sa jej portfólio rozšíri o nový Model 3, no ani po jeho predstavení si firma neodpočinie. Neskôr totiž zaháji práce na novom modeli Roadster Y. O ňom zatiaľ nie je známych veľa informácií, no dizajn tohto nádherného konceptu sa teraz ukázal na prvých snímkach. 

Najnovším prírastkom do rodiny elektromobilov Tesly bude už o pár dní dlho očakávaný Model 3, ktorý bude splneným snom mnohých fanúšikov s obmedzenejším rozpočtom. V budúcnosti si táto inovatívna spoločnosť pre nás pripravuje ďalšie skvelé kúsky, ako elektrický kamión, avšak aj nový Roadster Y. Prvé rendery futuristického elektromobilu so športovým základom odhaľujú jeho nekonvenčný dizajn, ktorý priláka pohľady mnohých fanúšikov.

Tesla Roadster Yzdroj fotografie: Behance

Dizajn prednej masky prezrádza dravosť malého, no o to odhodlanejšieho elektromobilu poraziť konkurenciu. Medzi prednými svetlometmi už tradične chýba mriežka pre chladič. Netradične je taktiež riešená samotná kapota, ktorá je rozdelená a skrýva pod sebou užitočný úložný priestor. Dizajn čelného skla perfektné zapadá do celého konceptu, ktorý niekomu môže pripomínať kozmickú loď.

Tesla Roadster Yzdroj fotografie: Behance

Nenechaj si ujsť
Z 0 na 100 pod 2 sekundy? Žiadny 16-valcový športiak, ale pripravovaná elektrická Tesla Roadster 2!

Už na prvý pohľad je vidieť, že dizajnér myslel na každý detail, a tak Roadsteru Y nechýba ani odomykanie dverí iba potiahnutím prsta. Dvere spájajú prednú a zadnú časť, pričom obsahujú prechod do aerodynamického tunela. To, že je tento koncept iba čerstvým nápadom naznačujú aj kolesá a interiér vozu. Ten v sebe obsahuje jednoduchý volant spolu s dizajnovo ladenou palubnou doskou, ktorej nechýba ani dotykový a head-up displej.

Tesla Roadster Yzdroj fotografie: Behance

Nabíjanie akumulátorov je ukryté v zadnom nárazníku. Celkovo je tento koncept nesmierne premyslený, no reálne konštrukčné spracovanie skutočnej Tesly Roadster Y sa rozhodne bude v mnohých smeroch líšiť. Nebudeme ťa však ďalej zdržiavať a pokojne preskúmaj tieto oku lahodiace fotografie a daj nám vedieť v komentároch, či by si privítal takúto Teslu vo svojej garáži.

zdroj fotografie: Behance

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú