Celosvetovo známy výrobca nábytku zo Švédska už od roku 2015 ponúka pomerne pestrú paletu bezdrôtových nabíjačok. Najnovšie do toho segmentu pribudne aj bezdrôtová nabíjačka s označením Nordmärke Qi, ktorú môžeš používať aj bez toho, aby si ju zapojil do elektrickej zásuvky. Na tému upozornil portál Engadget.

Hoci Nordmärke Qi by si zatiaľ na stránkach IKEI hľadal márne, portál TheVerge vypátral registráciu produktu s označením ID FHO-E2108 a predstavil podrobnosti.

BananimusPrime

Napriek tomu, že toto zariadenie na webe zatiaľ nenájdeš, Nordmärke Qi sa už predáva. Minimálne teda v Kolíne nad Rýnom, kde si ho kúpil čitateľ technologického portálu mobiFlip za 19,99 € a informoval o ňom ako prvý. Podľa dostupných informácií je Nordmärke Qi na rozdiel od iných bezdrôtových nabíjačiek, ktoré nájdeš v portfóliu IKEA, štvorcového tvaru a vo svojom vnútri ukrýva Li-ion batériu s kapacitou 6500 mAh, pričom využíva klasický článok 18650.

Presnejšie sa v tele Nordmärke Qi skrývajú dva články, ktoré sú pevne prilepené, takže majiteľom sa budú vymieňať len veľmi ťažko. Nordmärke Qi, podobne ako ostatné nabíjačky od švédskeho výrobcu nábytku, dokáže nabíjať Qi kompatibilné zariadenia výkonom len 5 W.

Navyše, zrejme po vzore Applu či Samsungu, ktorý si spočiatku z chýbajúcej nabíjačky uťahoval, v balení nenájdeš ani napájací adaptér či USB kábel. Ak sa ti teda doma niekde nepovaľuje 10 W USB-C nabíjačka, zrejme si budeš musieť nejakú zaobstarať, čo cenu zariadenia ešte o niečo navýši.

IKEA predstavila herný ROG nábytok a doplnky

Počítačové hry po celom svete hrajú miliardy hráčov, pre ktorých je dôležitý nielen výkonný hardvér. Pravý gamer nezanevrie ani na vhodný nábytok do svojho hráčskeho kúta. Výber doplnkov a nábytku vytvoreného výlučne pre hráčov teraz do svojej ponuky na Slovensku zaradila aj IKEA, ktorá sa spojila s hernou značkou ROG od Asusu.

IKEA

Všetky novo predstavené produkty si osvojili už tradične vlastné názvy. K dispozícii je aj na Slovensku 6 sérií výrobkov pod označeniami UPPSPEL, LÅNESPELARE, MATCHSPEL, GRUPPSPEL, UTESPELARE a HUVUDSPELARE. Len produkty UPPSPEL však predstavujú nábytok a doplnky vytvorené v spolupráci s ROG. Ostatné produkty sú vlastnými výrobkami IKEA, ktorá ich vyvinula na základe vlastných skúseností v tomto odvetví.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú