banner-redmi-4a
Pravým technologickým fanúšikom netreba meno Hugo Barra dlhšie predstavovať. Ak ti však toto meno nič nehovorí, tak vedz, že tento pán kedysi pracoval pre Google, pričom bol jednou z ústredných postáv pri vývoji nových verzií systému Android. V roku 2013, a teda takmer 4 roky dozadu, zo spoločnosti snov odišiel za dobrodružstvom. Jeho kroky ho doviedli až k Xiaomi.

V jednej z najobľúbenejších čínskych technologických spoločností Hugo zastával post viceprezidenta a jeho úloha spočívala vo vyzdvihnutí mena tohto technologického giganta v globálnom meradle. Aj vďaka nemu sa tento výrobca za posledných pár rokov rozrástol do ohromných rozmerov, pričom sa nielen smartfóny, ale aj rôzne gadgety s logom Mi stali nesmierne obľúbenými po celom svete. Pred jeho príchodom však bola situácia diametrálne odlišná a veľká väčšina vnímala túto čínsku spoločnosť len ako neoriginálnu kopírku zariadení od Apple. Dnes však Barra oficiálne ohlásil ukončenie pôsobenia v meste Peking a zároveň návrat do Silicon Valley.

Xiaomi Redmi 4A môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Hugo-Barra-holds-second-gen-Nexus-7zdroj fotografie: Idownloadblog

„Uvedomil som si, že život v tomto prostredí za posledných pár rokov nepopierateľne ovplyvnil moje styky s rodinou a priateľmi a ku koncu dokonca začal ohrozovať aj moje zdravie. Všetkých mojich priateľov, rodinu a taktiež svoj osobný život som zanechal v Silicon Valley. Teraz si myslím, že je vhodný čas na to vrátiť sa domov.“

TIP: Patent na skladacie zariadenie získalo už aj Xiaomi

Za Hugovho pôsobenia si spoločnosť Xiaomi dokázala vytvoriť svoj vlastný dizajnový jazyk a aby toho nebolo málo, ku koncu minulého roka predstavila jeden z doposiaľ najzaujímavejších smartfónov všetkých čias, Xiaomi Mi MIX. Napriek tomu si ale tento výrobca minulý rok značne pohoršil a vypadol z TOP 5-ky svetových výrobcov smartfónov. Za odchodom tohto pána teda môže stáť aj niečo iné, než len smútok po rodine či priateľoch. Nech je však pravda akákoľvek, jedno je isté. Spoločnosť Xiaomi prišla o nesmierne cenného hráča, ktorý jej mohol zaistiť sľubnú budúcnosť na globálnom trhu a jeho nahradenie rozhodne nebude jednoduché.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP