banner-mi-mix
Od začiatku roka 2017 počujeme o prichádzajúcich skladacích zariadeniach čoraz viac. Najviac spomínané je asi to od Samsungu, na ktoré už vznikol aj prvý koncept. Medzi svetovými gigantami s takýmto revolučným zariadením však nechce chýbať ani čínske Xiaomi.

Čínske Xiaomi ohromilo celý technologický svet predstavením smartfónu Xiaomi Mi MIX, ktorý priniesol revolučný takmer bezrámikový displej. Podľa najnovších informácií od čínskych zdrojov Xiaomi pripravuje ďalšie zariadenie patriace do tohto modelového radu. Tentokrát však nepôjde o bezrámikový smartfón, ale o skladacie, prípade ohybné zariadenie.

Xiaomi-Patent_1zdroj fotografie: IT Home

Čínskemu webu IT Home sa podarilo získať fotografie priamo z čínskeho štátneho úradu pre duševné vlastníctvo, ktoré zobrazujú údajné zariadenie od Xiaomi. Na fotografiách si môžeme všimnúť, že displej zariadenia sa bude ohýbať len pri jednej z hrán. Xiaomi zrejme experimentuje s viacerými verziami tohto konceptu, keďže na druhej fotografii sa nachádza zariadenie s medzerou medzi displejmi na oboch stranách.

Sme naozaj veľmi zvedaví, kam až dospeje vývoj mobilných technológií. Vyzerá to ale tak, že skladacie smartfóny už nie sú hudbou ďalekej budúcnosti a prvé prototypy takýchto zariadení by sme mohli vidieť už koncom aktuálneho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP