Huawei zaznamenal sľubné čísla predajov za prvý štvrťrok 2016

banner-p9Počas minulého roka sa čínsky gigant, spoločnosť Huawei, mohla pýšiť celkovým predajom cez 100 miliónov smartfónov. Tento skvelý výsledok dopomohol spoločnosti dostať sa na tretie miesto v celosvetovom merítku spoločností hneď za juhokórejský Samsung a americký Apple. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ako cieľ si dal Huawei dosiahnutie 140 miliónov predaných smartfónov počas roka 2016 a podľa najnovších správ je na dobre ceste, ba priam až na veľmi dobrej ceste. Údaje Electronic times vykazujú, že gigant predal za prvý štvrťrok celkovo 28.3 miliónov smartfónov po celom svete. Vlajkové lode P9 a P9 Plus dosiahli spolu 2.6 milióna predaných kusov. Hlavným ťahákom tohto high-end dua je jednoznačne ich duálny fotoaparát od nemeckej firmy Leica. Ďaľšie vylepšenia predajov sa očakávajú už po uvedení vlajkovej lode dcérskej spoločnosti Honor, Honor 8, ktorá by mala zaútočiť s agresívnou cenou okolo 270 € a výbornou výbavou.


Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>huawei-p9-hands-on

Huawei P9

Nesmieme zabúdať ani na model Mate S2, ktorý príde v septembri a bude sa jednať o zástupcu toho najprémiovejšieho segmentu. Cenovka tejto novinky sa vyšplhá na 500 až 675 €. Dosiahnutie vytúženého cieľa je teda jednoznačne reálne a sme veľmi zvedaví, či sa podarí Huawei spomínaný nárast predajov, ktorý predstavuje 30 % oproti minulému roku.

Zdroj: Gizmochina

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]