Úplne prvý model inteligentných hodiniek Huawei Watch bol predstavený ešte v septembri 2015. Po 15 mesiacoch vývoja teraz prichádzajú na scénu nové Huawei Watch 2 a Watch 2 Classic.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nová generácia zavítala na technologickú scénu s veľkým množstvom zmien už po dizajnovej stránke. Základom je kvôli lepšiemu príjmu signálu plastové telo, no pre Watch 2 Classic ostalo klasické kovové telo. Nová generácia dostala navyše jedno hardvérové tlačidlo. Hrúbka vystúpila až na slušných 12,6 mm, čo je 2 milimetre viac než predchádzajúca generácia. Došlo aj k zmenšeniu displeja, ktorý z 1,4″ klesol na 1,2-palcov. Hodinky spĺňajú štandardy vodotesnosti a prachotesnosti podľa certifikácie IP68. Táto ochrana si nevyžiadala takmer žiadnu daň a hodinky tak obsahujú mikrofón aj reproduktor.

zdroj fotografie: Huawei

Lákavá je aj vnútorná výbava, ktorá zahŕňa GPS, snímač tepovej frekvencie a NFC s podporou Android Pay. V podpore je navyše po novom aj LTE. Samozrejmosťou je použitie najnovšieho Androidu Wear 2.0. Batéria s kapacitou 420 mAh by mala poskytnúť až dvojnásobnú výdrž oproti predchodcovi, teda približne okolo 2 dní. Novinkou je aj špeciálny režim šetrenia batérie, ktorý dokáže vypnúť nepotrebné funkcie, pričom sa zachová počítanie krokov a zobrazovanie času. V tomto režime sa výdrž odhaduje až na 25 dní.

zdroj fotografie: Huawei

Remienky nie je možné vymeniť. Verzia Classic prinesie kombinovaný remienok z kože a gumy, ktorý by mal byť odolný voči poškodeniu telesným potom. Nová generácia sa však oveľa viac zameriava na športové účely. Nasvedčuje tomu aj podpora kontinuálneho merania srdcového tepu a rovnako aj prepojenie s aplikáciou Huawei Fit. Nebudú chýbať ani špeciálne edície, ako verzia pre nežnejšie pohlavie alebo exkluzívne Porsche edícia.

zdroj fotografie: TheVerge

Oficiálny predaj bude postupne spustený vo vlnách. Prvá vlna v marci zasiahne Španielsko, Portugalsko, Francúzsko, Taliansko, Nemecko a Čínu. Druhá vlna v apríli zasiahne USA, Veľkú Britániu, Holandsko, Belgicko, Švajčiarsko, Írsko, Nórsko, Tajvan, Austráliu, Nový Zéland, Rusko, Indiu, Severnú Afriku, Saudskú Arábiu, Japonsko a našich susedov z Poľska a Rakúska. Na Slovensku si budeme musieť ešte počkať, prípadne vycestovať do zahraničia. Cena by mala začínať od 329 € a bude sa líšiť na základe vyššie uvedených verzií.

zdroj fotografie: Huawei

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
75%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]