Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

S príchodom modelov P20 a P20 Pro predstavil Huawei aj vlastný obchod s názvom App Gallery, čo malo byť miesto s prémiovými aplikáciami, ktoré boli optimalizované na Huawei zariadenia a ktorých hodnotenie presahovalo hranicu 4,3/5. Stačilo mať zaregistrované Huawei ID a mohol si využívať všetky jeho výhody. 

Situácia medzi spoločnosťou Huawei a USA nie je veľmi dobrá. Aj keď spoločnosť dostala 90-dňové ultimátum, tak je jej pozícia veľmi ohrozená. Ak by nedošlo k žiadnej dohode medzi Huawei a americkou vládou, znamenalo by to problém pre ďalšie zariadenia. Tie by nemohli využívať dodávky komponentov od amerických spoločností a taktiež by tu bol problém s využívaním Google služieb, aj keď existuje možnosť, ako to obísť.

Pripravovala sa na to spoločnosť dopredu?

Ako iste vieš, spoločnosť Huawei si už dlhšiu dobu vyrába vlastné procesory a hovorí sa aj o tom, že vyvíja aj vlastný operačný systém, a to nie len pre smartfóny, ale aj pre svoje počítače. Bol by to taký čínsky Apple, ktorý sa spolieha na vlastné softvérové a z veľkej miery aj hardvérové riešenia. To by nemuselo byť na škodu, nakoľko spoločnosti reálne hrozí, že dostane od amerických dodávateľov stopku. Majitelia aktuálne predávaných modelov sa síce nemusia ničoho obávať, no ďalšie generácie zariadení by mohli mať veľký problém.

@edrormba/Twitter

Zdá sa však, že spoločnosť Huawei už dlhšie predpovedala podobný scenár a ako informuje portál The Verge, s odvolaním sa na agentúru Bloomberg, ich vlastný obchod App Gallery by mal byť alternatívou pre súčasný Google Play. V minulom roku mala spoločnosť postupne oslovovať tvorcov aplikácií, aby tvorili obsah aj pre ich obchod a dnes už obsahuje tisícky hier a aplikácií, pričom nechýbajú ani tie najznámejšie.

Huawei môže prísť aj s vlastnou platformou
Huawei bude musieť nalákať vývojárov, aby svoje aplikácie preniesli aj do novej alternatívy obchodu Play s názvom AppGallery, Instagram/Huawei

Tento krok je s ohľadom na povesť tejto čínskej spoločnosti veľmi rozumný. V posledných mesiacov sa ozýva čoraz viac ľudí a spoločností, ktoré jednotne tvrdia, že Huawei ukradol ich nápady a inovácie a vydával ich za vlastné a používal ich vo svojich zariadeniach. Bolo to teda len otázkou času, kedy sa podobným praktikám klepne po prstoch a nehovoriac o tom, že je spoločnosť zapletená aj do rôznych afér, kedy ju mnohé krajiny označili ako nedôveryhodnú spoločnosť.

Hoci sa voči tomu predstavitelia ohradzujú. Je otázne ako to s Huawei nakoniec dopadne, no nie je vylúčené, že na trhu vznikne tretia veľká platforma, ktorá bude fungovať podľa vlastných pravidiel.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú