banner-p9Drvivá väčšina smartfónov celého sveta je poháňaná systémom Android. Tento operačný systém neohrozene kraľuje nad svojou konkurenciou a jediným schopným súperom je systém iOS od firmy Apple. V posledných rokoch sme mohli registrovať viacero pokusov, ktoré sa snažili zosadiť z trónu OS od Googlu, no nikomu to však nevyšlo. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V minulosti sa o vytvorenie konkurencie pre systém Android pokúšala spoločnosť Jolla so svojím Sailfish OS. Musíme povedať, že sa tejto spoločnosti zo začiatku vcelku darilo zaujať, no žiadny veľký úspech sa nekonal. Ďalšou spoločnosťou, ktorá sa snažila vytvoriť plnohodnotnú alternatívu k systému zeleného robota, je spoločnosť Samsung. Tá vytvorila Tizen, ktorý sa však zatiaľ dostal len do low-endov a SmartTV. Podľa najnovších správ by sa do súboja operačných systémov mala po novom zapojiť aj spoločnosť Huawei. Dôvodom má byť akási poistka v prípade, že by došlo k zhoršeniu vzťahov s Googlom

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>emui-5

Možný vzhľad EMUI 5.0

Správy ďalej hovoria, že čínsky gigant bol spoločnosťou Google mierne pokarhaný za to, že sa nadstavba EMUI až nápadne podobá na konkurenčný systém iOS. Zrejme kvôli tomu sa spoločnosť Huawei rozhodla najnovšiu verziu nadstavby prispôsobiť tak, aby sa viac podobala na dizajnový jazyk čistého Androidu. Huawei však nechce nechať nič na náhodu a chce byť pripravený na prípad, že Google začne viac zasahovať do plánov čínskeho giganta. Spoločnosť najala bývalého zamestnanca firmy Apple, ktorý by sa mal postarať o dizajnovú stránku nadstavby. Na tomto operačnom systéme údajne pracuje vývojársky tím niekde v Škandinávii. Informácie o štádiu vývoja doposiaľ nie sú známe.

[tip color=“white“]TIP: Nová verzia nadstavby EMUI sa bude viac podobať na čistý Android [/tip]

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP