banner-oneplus2
Predstavenie OnePlus 3 bolo opäť skrz virtuálnu realitu, ktorou sa táto čínska spoločnosť prezentuje od minulého roka a pripravuje svojim fanúšikom jedinečný zážitok z predstavenia nového produktu. Presne o 18:30 nášho času na nás čakali otvorené brány vesmírnej stanice Loop. Čínsky gigant si však pre fanúšikov pripravil poriadne prekvapenie a nebolo práve najmilšie. Po prvom spustení aplikácie musel používateľ stiahnuť 600 MB veľkú aktualizáciu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Po úspešnom zvládnutí tohto kroku ste mohli sledovať ďalšie VR predstavenie smartfónu. Samotné uvedenie bolo len niekoľko minútové a OnePlus sa zameral len na tie najdôležitejšie aspekty smartfónu. Predčasné predstavenie vďaka Amazonu spôsobilo, že mnoho fanúšikov už nezaujíma oficiálne predstavenie, no my si novinku ešte raz podrobne priblížime. Vzhľad smartfónu je čistý, bez akýchkoľvek zvláštností a celkové rozmery činia 152.7 x 74.7 x 7.35 mm, pričom hmotnosť sa zastavila na hodnote 158 g. Okolo displeja sa nachádza krásne 2.5D zahnutie a v strede popri kapacitných tlačidlách nájdeme aj ultra-rýchly snímač odtlačkov prstov.

OnePlus 2 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


oneplus-3-oficialne-4
Predná strana ponúka nádherný 5,5-palcový FullHD Optic AMOLED displej a očakávať môžeme prekrásne farby, špičkové podanie čiernej a dokonalú prácu so smartfónom aj na priamom slnečnom svetle. Spoločnosť tiež použila krycie sklo Gorilla Glass 4. Softvérová stránka novinky integruje špeciálne režimy ako Nočný režim alebo zmena celého prostredia do čiernej farby. Niet pochýb o tom, že OnePlus 3 sa môže pochváliť jedným z najlepších FullHD displejov na trhu. Monštruózny výkon zabezpečuje vražedná kombinácia Snapdragonu 820, ktorý dopĺňa ohromná 6 GB RAM pamäť a 64 GB UFS 2.0 interné úložisko. Rozšírenie pomocou microSD kariet sa nekoná a k dispozícii bude len táto jedna varianta.

oneplus-3-oficialne-1
Asi najväčším sklamaním je zníženie kapacity batérie na 3000 mAh, čo má na svedomí dizajn smartfónu, no pochvalu si zaslúžia v OnePlus za integrovanie novej technológie rýchleho nabíjania Dash Charge. Tá dokáže dobíjať smarfón vysokým prúdom 4A a napätím 5V. Samozrejmosťou je potom využitie služieb najnovšieho Androidu 6.0.1 Marshmallow s nadstavbou OxygenOS, ktorá opäť prešla „odtučňovacou“ kúrou. Zmeny by sa mali dotknúť rýchlosti, stability a aj samotný launcher má nové funkcie.

oneplus-3-oficialne-9
V neposlednom rade sa musíme zastaviť aj pri fotoaparáte, ktorý má jeden z najlepších senzorov na svete, a to Sony IMX 298 so 16 MPx rozlíšením. Pre čo najkvalitnejšie výsledky je k dispozícii aj clona f/2.0, zaostrovanie PDAF a 4K video bez roztrasenia zaručí optická stabilizácia obrazu. Predný selfie fotoaparát má 8 MPx rozlíšenie. Nepochybne sa mnoho fanúšikov poteší, že je prítomná NFC technológia, taktiež aj bočné tlačidlo Alert Slider a plnohodnotná podpora LTE (EU verzia).

oneplus-3-oficialne-8
A cena OnePlus 3? Tá sa zastavila na hodnote 399 € a smartfón je dostupný bez akýchkoľvek pozvánok už niekoľko desiatok minút, no spustenie predaja začne okolo 9 večer. Ak sa vám novinka páči, neváhajte a napíšte nám, čo všetko vás zaujalo. Podeliť sa môžete aj o vaše pripomienky k negatívnym vlastnostiam „zabijaka vlajkových lodí“.

oneplus-3-oficialne-10oneplus-3-oficialne-6 oneplus-3-oficialne-7 oneplus-3-oficialne-3

Zdroj: OnePlus

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP