banner-p9Huawei, ako tretí najväčší výrobca smartfónov na svete, potrebuje do svojich smartfónov dávať nielen kvalitný hardvér, ale aj softvér. Jeho vlastná nadstavba, ktorú poznáme pod názvom EMUI, sa preto čoskoro dočká výraznejších zmien.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Sú výrobcovia, ktorí do svojich smartfónov inštalujú „čistý“ Android, mierne upravený Android alebo vlastnú nadstavbu so značnou úpravou dizajnu. Mnoho čínskych, ale aj svetových výrobcov volí práve poslednú možnosť a často klasickú podobu Androidu prerobia takmer na nepoznanie. Skoro každý výrobca disponoval vlastnou a jedinečnou nadstavbou s vlastným vzhľadom a pridanými funkciami. V poslednom čase však môžeme vidieť ako výrobcovia svoje nadstavby prerábajú a vzhľadom sa čoraz viac približujú k čistému Androidu. Takýto krok urobilo už dávnejšie Lenovo a nedávno sme sa dočkali vydania novej verzie MIUI od Xiaomi, ktorá tiež prešla istými zmenami a disponuje väčším množstvom prvkov z Material dizajnu.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>EMUI 3.1

Vyzerá to tak, že redizajnom prejde aj obľúbené EMUI od spoločnosti Huawei a bude sa viac podobať na spomínaný čistý Android. K takémuto kroku prinútili spoločnosť aj samotní používatelia, ktorí preferujú viac tento vzhľad Androidu. Huawei však dodáva, že funkcie a možnosti jej prispôsobenia ostanú zachované. Zmena sa teda dotkne len vzhľadu prostredia a bude tak pôsobiť jednotnejším dojmom. Nová verzia by mala niesť číselné označenie 5.0 a vydaná bude neskôr v tomto roku.

[tip color=“white“]TIP: Nádherný Huawei P9 s duálnym 12 MPx Lecia fotoaparátom dostupný na Slovensku [/tip]
Potrpíte si aj vy na čistom Androide alebo preferujete iný vzhľad a viac funkcií?

Zdroj: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP