banner-mate-9Samsung, Sony, HTC a ďalší známi výrobcovia smartfónov už začali aktualizovať svoje najnovšie modely na Android 7.0 Nougat alebo aspoň oznámili, kedy ho približne používatelia môžu očakávať. Dnes sa k nim pridal aj čínsky Huawei.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zoznam obsahuje smartfóny, ktoré dostanú Android 7.0 a najnovšiu verziu nadstavby EMUI 5.0. Beta testovanie už síce zasiahlo niektoré modely, no oficiálne stabilné verzie budú k dispozícii pre high-endy Huawei P9 a Mate 8 (novší Mate 9 už aktualizáciu obdržal). Podľa oficiálneho stanoviska budú aktualizácie uvoľnené v prvom štvrťroku 2017. Pár týždňov po tom, čo obdržia modely P9 a Mate 8 svoju „nugátovú pochúťku“, budú nasledovať modely P9 Plus, P9 Lite, Nova a Nova Plus.

Huawei Mate 9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

vlad-savov08-26_0937huawei-nova.0

Modely Nova a Nova Plus

TIP: Displej novinky Huawei Mate 9 ostal nepoškodený aj po ohnutí celého smartfónu

Prekvapením však je, že niektoré dôležité smartfóny na zozname chýbajú. Zatiaľ nie je známe, či Huawei zoznam doplní neskôr, no minuloročná vlajková loď P8 a trochu starší Mate S by si aktualizáciu určite zaslúžili. Vlastníte aj vy niektorý z vyššie spomínaných smartfónov?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.