Vývoj na smartfónovom trhu neveští pre výrobcov nič dobré a podľa posledných informácií opäť došlo k zníženiu predajov týchto zariadení. Zákazníci tak kupovali menej, no aj v týchto ťažších časoch sa našla spoločnosť, ktorá naďalej prosperovala. Čínsky Huawei už zrejme zo svojho kalifornského protivníka strach nemá a znova mu ukradol titul druhého najväčšieho výrobcu smartfónov.

Huawei sa už dlhé roky doťahuje na najväčších výrobcov sveta, kde je stále úradujúcim šampiónom kórejsky Samsung. Ten túto prestížnu pozíciu neopustil už dlhé roky, no hneď v závese za ním sa odohráva silný súboj medzi Apple a Huawei. V časoch, kedy väčšina spoločností predáva menej, dokázal tento čínsky gigant rásť a podľa štatistík IDC predal v 1. kvartáli tohto roka o 50,3% viac smartfónov. Jeho hlavný nepriateľ, Apple, naopak predal o 30,2 % menej kusov iPhonov ako pred rokom.

História sa opakuje

Významné úspechy pritom Huawei dosiahol aj napriek tomu, že ho odcudzil americký trh a pred množným ohrozením jeho zariadení varovalo aj viacero európskych krajín. Napriek tomu sa stal u zákazníkov obľúbenou značkou. Vďaka zvyšujúcim sa predajom sa tak Huawei stal 2. najväčším výrobcom smartfónov na svete, čím znova prekonal Apple ako tomu bolo aj v auguste minulého roka, informuje Bloomberg. Za týmto úspechom stoja najmä inovácie, ktorých bolo v smartfónoch tohto giganta viac než dosť.

Nenechaj si ujsť
Apple súrne potrebuje dôležitý komponent. Za každý iPhone zaplatí oveľa vyššiu sumu

Okrem toho, že priniesol svoju ďalšiu generáciu procesora Kirin 980 s poriadnym výkonom, vylepšil tiež fotoaparáty vlajkových lodí, ktoré patria k absolútnej špičke na trhu. Cieľom spoločnosti je však vyšplhať sa na vrchol rebríčka najväčších výrobcov smartfónov a pokoriť tak aj Samsung. Pokiaľ bude Huawei vo svojom rýchlom raste pokračovať aj naďalej, môže sa jeho sen stať realitou už do konca tohto roka, informuje The Verge.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom