banner-mate-9Cieľ každej jednej spoločnosti je jasne daný. S výnimkou neziskoviek neexistuje vo svete žiadna spoločnosť, ktorá by nechcela prostredníctvom ponúkaných produktov či služieb zarobiť ohromný balík peňazí. Toto samozrejme platí aj pre technologicky zamerané spoločnosti, ktoré sa rok čo rok pokúšajú dopredu určiť, ako veľmi sa im bude dariť v roku nadchádzajúcom.

Podobné kalkulácie zavládli začiatkom tohto roka aj v spoločnosti Huawei, ktorá mala v pláne predať aspoň 140 miliónov smartfónov po celom svete. Toto číslo predstavuje obrovský nárast oproti roku minulému, kedy tento technologický gigant predal „iba“ 100 miliónov zariadení. Pravdou je, že tento odvážny odhad však vôbec nemusí mať ďaleko od pravdy, čo potvrdil aj viceprezident tejto čoraz obľúbenejšej spoločnosti. Ten sa v nedávnom rozhovore vyrozprával o predajoch starších vlajkových lodí, a teda o Mate 8 a P9. Podľa jeho slov sa v tomto roku celosvetovo predalo viac ako  7 miliónov tabletofónov Huawei Mate 8 a zle si neviedla ani P9-ka.

Huawei Mate 9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-p9-nahlad-velky-uspechzdroj fotografie: Dgtle

Prvý smartfón s duálnym Leica fotoaparátom sa dostal k neuveriteľným 9 miliónom ľudí, pričom tieto čísla stále nie sú konečné, nakoľko zodpovedajú 4. novembru tohto roka. Celkovo sa tak čínska spoločnosť blíži k svojmu cieľu, ktorým bol predaj 12 miliónov jednotiek. Konkrétne predajné čísla iných modelov známe nie sú, no za nemenej úspešný môžeme pokojne označiť aj Huawei P9 Lite, ktorý je odľahčenou verziou klasickej P9-ky.

huawei-mate-9-oficialne-na-sk-1zdroj fotografie: DGtle

Aj v našich končinách je jasne badať, že spoločnosť Huawei rastie na sile každým jedným dňom. Smartfóny od tohto výrobcu sa tešia čoraz väčšej obľube a dlhodobejší cieľ, ktorým je dobehnutie Apple vyzerá čoraz reálnejšie. Podľa ďalších predbežných odhadov by sa Huawei mohol stať druhým najväčším výrobcom smartfónov už do roku 2018, čo mu ako priaznivci čínskych spoločností nesmierne prajeme. Svojou troškou by k tomu mohli dopomôcť aj nové tabletofóny Huawei Mate 9, respektíve Huawei Mate 9 Pro.

TIP: Huawei pracuje na novom procesore Kirin 970, ktorý sa bude vyrábať 10 nm technológiou a ponúkne 8 jadier

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP