banner-mate-9Huawei, podobne ako ostatní výrobcovia, aktualizuje svoje vlajkové lode, pričom nikdy nesmie chýbať ani nový procesor. Aktuálny Kirin 960, ktorý obsahuje aj nedávno predstavený model Mate 9, nahradí nový Kirin 970, ktorý sa začne vyrábať ešte v prvej polovici roku 2017.

Pred časom predstavil Huawei skvelý procesor Kirin 960, ktorý v sa v benchmarkoch nestratil a vrhá sa priamo medzi tých najlepších. Novinku pod kapotou už nesú aktuálne vlajkové lode spoločnosti, modely P9 a Mate 9, ktorých v budúcom roku nahradia vylepšení náhradníci. Výrobu nového procesora zveril Huawei do rúk domáceho TSMC, ktorý pri jeho výrobe využije 10 nm proces. Ten zabezpečí ešte nižšiu spotrebu energie pri vyššom výkone čipu.

kirin-960zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Huawei Mate 9 s výkonným Kirinom 960 a duálnym fotoaparátom je dostupný na Slovensku

Vo svojom vnútri bude Kirin 970 obsahovať až osem jadier, ktoré budú rozdelené do dvoch skupín. Prvú budú tvoriť štyri silnejšie jadrá Cortex-A73 pre náročné operácie, zatiaľ čo druhá polovica sa bude skladať z úspornejších jadier Cortex-A53. Tie budú využívané pri menej náročných výpočtoch, aby sa tak zefektívnila a znížila spotreba energie. Nový procesor bude pracovať s frekvenciou od 2,8 do 3 GHz a skvelou novinkou bude aj podpora pre LTE pripojenie so štandardom Cat.12.

kirin-970-detailszdroj fotografie: Gizmochina

Do sériovej výroby sa má procesor dostať už v prvých štyroch mesiacoch nasledujúceho roka, no do nových vlajkových lodí zrejme zavíta o čosi neskôr. Povráva sa, že pripravovaný vlajkový model P10 ešte príde na trh s aktuálnym čipom Kirin 960 a novú 970-ku dostane do výbavy až nástupca Mate 9-ky. Jeho príchod sa očakáva v druhej polovici 2017. Ako sa hovorí, na dobré veci si vždy treba počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP