Huawei P30 Pro New Edition je znovuzrodenou vlajkovou loďou z minulosti, ktorá dostala všetko, čo na nej používatelia mali radi, no ešte niečo naviac, informuje XDA-Developers.

Huawei je na čiernej listine Spojených štátov už od jari minulého roka a kvôli reštrikciám má zákaz využívať v nových smartfónov Google služby. Hoci spoločnosť prišla aj s niekoľkými novými modelmi, ktoré už obsahujú vlastné HMS (Huawei Mobile Services), na Android ako taký stále nezanevrela. Svojim zákazníkom teraz znova prináša obľúbený model aj s Google službami a niekoľkými zmenami pod kapotou.

Jedinou taktikou Huawei, ako počas pretrvávajúcej krízy a problémom s USA priniesť na trh smartfóny s Google službami, je obnoviť predošlý model, ktorý na ich využitie dostal povolenie ešte pred zákazom. Rovnakú možnosť spoločnosť využila už aj predtým a teraz znova prišla s riešením, ktoré môže potešiť jej zákazníkov.

Hoci je už na trhu aj nová generácia smartfónov z rodiny P40, Huawei sa rozhodol, že „oživí“ starší model P30 Pro, vylepší hardvér a opäť ho zaradí do predaja aj s Google službami. Zatiaľ nie je známe, či sa táto novinka objaví aj na Slovensku, no výrobca chce týmto počinom prilákať zákazníkov, ktorým na Google službách záleží.

Huawei stavil na istotu. Predstavil starší model v novom šate za nižšiu cenu

Aj preto je možné tento staro-nový model od predošlého rozoznať už v názve. Huawei P30 Pro New Edition tak jasne dáva najavo, že ide o novšiu verziu známeho modelu, ktorý čínsky gigant predstavil v minulom roku. Tentokrát sa dostalo aj na nové farebné prevedenie. Táto „novinka“ je totiž pokrytá matnou farbou Silver Frost práve z novej generácie P40 Pro. Oproti pôvodnej verzii P30 Pro sa toho ale veľa nezmenilo.

Zobraziť celú galériu (2)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Obrovský zvrat v kauze: USA umožní svojim firmám spoluprácu s Huawei pri 5G

Hardvér ostal v oblasti fotoaparátu, displeja, či procesora rovnaký, no v novej verzii bude táto edícia dostupná len v jednej pamäťovej konfigurácii s 8 GB RAM a 256 GB ROM. Huawei tak neponúkne nižšiu 128 GB verziu ani vyšší 512 GB variant.

Avšak, tento znova predstavený model môže byť lákadlom najmä kvôli svojej cene, ktorá klesla na 749 €, informuje AndroidHeadlines. V Nemecku sa má Huawei P30 Pro New Edition dostať do predaja už 15. mája.

Huawei

Okrem toho, skladové zásoby majú byť obmedzené a predaj tohto modelu tak nepotrvá príliš dlho. Záujem zákazníkov však naďalej ostáva otázny, nakoľko je na trhu dostupná už ďalšia generácia tejto vlajkovej lode, ktorá už ale nedisponuje Google službami.

Zarytý fanúšik Huawei sa tak ocitá v nepríjemnej situácii, kedy by si mal vybrať, či si kúpi starší a cenovo výhodnejší model s týmito službami, alebo si priplatí za lepšie možnosti v P40 Pro, ale nedočká sa Google služieb.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom