Huawei predstavil novú technológiu rýchleho nabíjania

Teraz čítate
Huawei predstavil novú technológiu rýchleho nabíjania

banner-nexus-6pBatéria. To je večná problematika novodobých technologických výtvorov. Výdrž v smartfónoch bohužiaľ klesá úmerne s nárastom výkonnosti. Aj keď sa zatiaľ nenašla technológia na predĺženie výdrže, aspoň sme sa dočkali špičkových technológií rýchleho nabíjania, ktoré sú každým rokom kvalitnejšie.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Posledným technologickým pokrokom sa pýši spoločnosť Huawei, ktorá predstavila novú technológiu rýchleho nabíjania. Spoločnosť sa tak pridala k velikánom ako, Samsung, Qualcomm a Motorola. Huawei svetu predstavil prototyp rýchleho nabíjania, ktorý dobil 3000 mAh batériu na 48 % kapacity za 5 minút. Trik spočíva v nových lítium-ionových batériách, ktoré majú grafitom obalenú anódu. Vo druhom videu vidíme prototyp, ktorý sa na 68 % kapacity dobil za neuvertieľné 2 minúty, no kapacita batérie je iba 600 mAh.

Zatiaľ nevedno, kedy sa tieto prototypy dostanú aj do reálneho používania. Pevne dúfame, že sa tak stane čím skôr, lebo batérie sú najväčším nepriateľom smartfónov modernej doby.

Zdroj: Engadged.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.