banner-p9
Ak si ešte spomeniete na tohtoročné predstavenie Huawei P9, gigant sa dušoval, že predstavil high-end smartfón, ktorý bude lámať predajné čísla na svetových trhoch. Najnovšie štatistiky tieto tvrdenia len a len potvrdzujú a tretí najväčší výrobca smartfónov na svete má dôvod na veľkú oslavu. 

Predaje P9-ky totiž prekročili fantastickú hranicu 9 miliónov predaných kusov po celom svete, čo môžeme označiť za jednoznačný rekord spoločnosti. V prípade, že predaje pôjdu stále rovnakým tempom, koncom roka bude pokorená ďalšia parádna méta, a to 10 miliónov predaných kusov za ani nie jeden rok. Len ak by ste náhodou nevedeli kľúčové špecifikácie smartfónu, veľmi radi vám ich pripomenieme.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-chce-predbehnut-apple-nahlad

Luxusný dojem navádza krásna hliníková konštrukcia so symbolickým 12 MPx duálnym Leica fotoaparátom na zadnej strane. O výkon sa stará procesor Kirin 955, 3 GB RAM pamäte a 32 GB interného úložiska. Dostupný je tiež Android 6.0 Marshmallow so známou nadstavbou EMUI 4.0. O kvalitách modelu P9 teda svedčí aj tento vzácny úspech, a tak sa zdá, že Huawei priniesol zákazníkom presne to, čo najviac požadujú za veľmi výhodnú cenu.

TIP: Huawei chce predbehnúť Apple a stať sa druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP